Skládka ze Sklářské ulice konečně zmizí

(Aktualizováno před )

Úklid rozsáhlé skládky odpadků ve vnitrobloku ve Sklářské ulici v Předlicích začal. Iniciovali ho místní romští starousedlíci a pomoc s odvozem a uložením odpadu zajistilo město.

„Vím, že uklízíme za někoho jiného, ale není možné to dále odkládat. Nedávno tu byl premiér a vláda, hejtman, zástupci městského obvodu a stále se nic nedělo. Přitom je to hrozící hygienická katastrofa. S aktivitou přišel člen komise prevence kriminality Jan Cibrik a my jsme ho podpořili. Ve spolupráci s firmou AVE zajišťujeme kontejnery a odvoz na skládku. Důležité je, že se do úklidu zapojili i místní lidé, dodáme jim nářadí a další potřebné věci,“ řekla primátorka Věra Nechybová, která se byla na místě podívat spolu se svými náměstky Jiřím Madarem a Pavlem Dufkem.

Nakladač nejdříve musel uvolnit průjezd do vnitrobloku, který byl zatarasen více než metrovou vrstvou harampádí. Z jeho lžíce utíkali potkani, přihlížející lidé se nestačili divit, co vše se kolem jejich domu objevilo. Přistavené kontejnery se rychle plnily. Několik žen s košťaty zatím uklízelo po okolí. „Až bude možné dostat se do dvora, přidáme se a s úklidem pomůžeme,“ slíbil jeden z místních obyvatel Sergej Červeňák.

Podle předběžných odhadů bude úklid probíhat asi týden. „Nebude to levné, ale co se dá dělat. Chceme, aby tu svůj dohled zvýšila městská policie a také aby se na budově objevila kamera, jinak se tu nepořádek objeví znovu,“ dodala Věra Nechybová.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz