Search
Close this search box.

Skauti se sjeli do Hustopečí

Jako v mraveništi to o víkendu vypadalo v okolí společenského domu. Přes 130 dětí a 60 vedoucích si vybralo Hustopeče jako místo svého jamboree, při kterém bojovali o putovní meč sv. Jiřího.

„Jsou tu děti z Hustopečí, Pohořelic, Vranovic a Uherčic. Přidali se k nám i děcka z Modry a Benátek nad Jizerou v rámci spolupráce našich partnerských měst, a přidají se k nám i kamarádi z Rosic u Brna,“ popisuje složení jamboree organizátor Jan Frank.

„Celý víkend vlastně spočívá v jedné velké hře, kdy děcka pomocí plnění úkolů na stanovištích po celém městě a v okolí sbírají body a soupeří o putovní meč svatého Jiří, který je patronem skautů. Ten meč si pak odvezou domů do své klubovny a za rok se bude zase bojovat,“ vysvětluje princip víkendu Vojtěch Frank.

Disciplíny byly opravdu rozmanité a děti při nich zkoušeli nejen fyzickou zdatnost, ale i logické myšlení a týmového ducha. Všechny děti přespávaly v prostorách sálu společenského domu, který skautům dalo k dispozici Město Hustopeče. „My skauty podporujeme celoročně, protože si myslím, že to je velmi potřebná a užitečná činnost, vést malé skauty,“ odůvodňuje místostarosta Bořivoj Švásta.

Celý víkend skauti zakončili v neděli při bohoslužbě v kostele sv. Václava. Vzácný meč sv. Jiří si letos nakonec k radosti pořadatelů vybojovala družina starších vlčat Netopýři z Hustopečí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient