Search
Close this search box.

Skatepark vznikne ve Vyškově příští rok. Nabídne 22 překážek

Vedle zimního stadionu, cyklostezky a tenisových kurtů, na dohled od Oranžového hřiště a dalších volnočasových aktivit. Nový skatepark bude součástí multifunkčního sportoviště ve Smetanových sadech. Vznikne na stávající asfaltové ploše, která byla už dříve pro skatepark využívaná. Celobetonová konstrukce má nabídnout 22 kusů překážek. Skatepark měl vzniknout už letos, nakonec sportovní vyžití nabídne až příští rok.

Firmy, které město v rámci zakázky oslovilo, se totiž z kapacitních důvodů omluvily. „Jde o specifické práce, takže je nemůže dělat firma zvyklá na běžné stavby. Realizaci a peníze z rozpočtu pro rok 2018 přesouváme na příští rok s tím, že ještě letos na podzim chceme mít vysoutěženo a znát firmu, která práce v příštím roce zajistí,“ upřesnil starosta Vyškova Karel Goldemund.

Zastaralé mobilní kovové překážky původního skateparku ustoupily před samotnou stavbou nového zimního stadionu. „Pevně věřím, že si skateboardisté a bikeři přijdou na své. Plocha bude samozřejmě určená široké veřejnosti. Platí to, co jsme prohlašovali už při samotné výstavbě stadionu: od začátku jde o jakési centrum sportovišť a místo k setkávání Vyškovanů. Lidé si mohou zahrát tradiční kolektivní sporty, ovšem nově je láká také discgolf i dokončované streetworkové aktivity. Konkrétně hovoříme o workoutovém hřišti doplněném o parkourové prvky, hřištích pro streetball, pétanque i dětském hřišti s atrakcemi,“ připomněl starosta Vyškova.

Samotný skatepark se bude rozkládat na ploše zhruba 900 m2. Nabídne nízké povrchové překážky, ostrůvky zeleně, které budou jasně vymezovat směry pohybu a jízdy, i mobiliář v podobě odpadkového koše a tří kusů laviček. Vznikne také přístupový chodník od cyklostezky. „Podkladem pro investiční záměr byla studie, se kterou vyslovili souhlasné stanovisko příznivci skateboardingu ve Vyškově,“ zmínil starosta Goldemund.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient