Skatepark vznikne ve Vyškově příští rok. Nabídne 22 překážek

Vedle zimního stadionu, cyklostezky a tenisových kurtů, na dohled od Oranžového hřiště a dalších volnočasových aktivit. Nový skatepark bude součástí multifunkčního sportoviště ve Smetanových sadech. Vznikne na stávající asfaltové ploše, která byla už dříve pro skatepark využívaná. Celobetonová konstrukce má nabídnout 22 kusů překážek. Skatepark měl vzniknout už letos, nakonec sportovní vyžití nabídne až příští rok.

Firmy, které město v rámci zakázky oslovilo, se totiž z kapacitních důvodů omluvily. „Jde o specifické práce, takže je nemůže dělat firma zvyklá na běžné stavby. Realizaci a peníze z rozpočtu pro rok 2018 přesouváme na příští rok s tím, že ještě letos na podzim chceme mít vysoutěženo a znát firmu, která práce v příštím roce zajistí,“ upřesnil starosta Vyškova Karel Goldemund.

Zastaralé mobilní kovové překážky původního skateparku ustoupily před samotnou stavbou nového zimního stadionu. „Pevně věřím, že si skateboardisté a bikeři přijdou na své. Plocha bude samozřejmě určená široké veřejnosti. Platí to, co jsme prohlašovali už při samotné výstavbě stadionu: od začátku jde o jakési centrum sportovišť a místo k setkávání Vyškovanů. Lidé si mohou zahrát tradiční kolektivní sporty, ovšem nově je láká také discgolf i dokončované streetworkové aktivity. Konkrétně hovoříme o workoutovém hřišti doplněném o parkourové prvky, hřištích pro streetball, pétanque i dětském hřišti s atrakcemi,“ připomněl starosta Vyškova.

Samotný skatepark se bude rozkládat na ploše zhruba 900 m2. Nabídne nízké povrchové překážky, ostrůvky zeleně, které budou jasně vymezovat směry pohybu a jízdy, i mobiliář v podobě odpadkového koše a tří kusů laviček. Vznikne také přístupový chodník od cyklostezky. „Podkladem pro investiční záměr byla studie, se kterou vyslovili souhlasné stanovisko příznivci skateboardingu ve Vyškově,“ zmínil starosta Goldemund.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak