Search
Close this search box.

SK Rakovník přehrál pražskou Aritmu 2:1

V prvním jarním kole se hráči SK Rakovník představili na pražské Aritmě. Trenér Libor Šíma do základní sestavy zařadil všechny nové hráče – brankáře Zacha z Tatranu Rakovník, Krupičku z Hostouně, Duchoně z Nového Strašecí a vlastně i Zdeňka Schwendta, který sice přišel v létě z Tatranu Rakovník, ale celý podzim nehrál.

Aritma Praha – SK Rakovník 2:1 po pen. (0:1)

Od počátku utkání měl domácí tým optickou převahu. Dlouhými míči si vynutil řadu standardních situací a autových vhazování okolo vápna. Vzhledem k tomu, že se hrálo na poměrně malé umělé trávě, tak byl i aut velkou zbraní. Domácí tým měl v první půlhodině šest rohových kopů, kde chybělo trochu štěstí v zakončení, aby se Aritma dostala do vedení. Ve 35‘ se ve vápně domácích strhl velký závar, kdy se dvakrát vyznamenal Zach. Nejprve proti střele Modra a následně vyrazil i střelu obra Frnocha. O pět minut později po pěkném dlouhém pasu šel z úhlu sám na Zacha Troníček, ale vystřelil nad. Ve 41‘ se hosté po ojedinělé akci dostali do vedení. Centrovaný míč Severina propadl přes Červeného až k Pucholtovi, který nejprve po zaváhání brankáře trefil Frnocha stojícího na brankové čáře, ale míč se k němu znovu odrazil a napodruhé nezaváhal – 0:1. Domácí tým byl zaskočen a těsně před odchodem do kabin mohli hosté vedení zvýšit. Po průniku Severina ovšem nikdo na zadní tyči neuklidil míč do prázdné branky.

Druhý poločas nabídl podobný začátek jako první dějství. V 52‘ se domácí radují ze zaslouženého vyrovnání. Ze svého osmého rohu v utkání hlavou vyrovnal Kraus – 1:1. O pět minut později po dalším rohovém kopu a hlavičče Frnocha zvonila tyč branky. Následnou Frnochovu dorážku na brankové čáře odkopl Severin. V 68‘ po individuální akci Junka zazvonila Zachova tyč podruhé. V posledních deseti minutách měly oba dva týmy možnost trestného kopu ze 17 metrů. Domácí Macek trefil jen zeď, zatímco hostující Sklenka přestřelil. V poslední minutě zápasu byl navíc ještě po druhé žluté kartě vyloučen hostující Červený. Utkání přineslo remízu, ze které měli rozhodně větší radost hosté z Rakovníka. Domácí si díky lepší mušce při pokutových kopech vybojovali bonusový bod. Vzhledem k průběhu utkání zasloužený bod.

Pokutové kopy: Hrabák + 1:0, Duchoň – 1:0, Macek – 1:0, Pucholt + 1:1, Glasnovič + 2:1, Sklenka + 2:2, Kraus + 3:2, Besta + 3:3, Plechatý + 4:3, Zd. Schwendt – 4:3.

SK Rakovník: Zach – J. Krupička (46. Gašpárek), Besta, Duchoň, Severin – L. Krupička, Sklenka, Pucholt, Spal – Zd. Schwendt, J. Červený. Trenér: Libor Šíma.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient