Siniaková zatím nedokáže překročit vlastní stín

Loňská sezona se české tenistce Kateřině Siniakové mnoho nepovedla. Pár světlých záblesků překryla děsivá bilance proher v prvních kolech. Ani rok 2020 nezačala tato kudrnatá rodačka z Hradce Králové dobře. I v čínském Šen-čenu vypadla hned v úvodu, když podlehla páté nasazené Rusce Jekatěrině Alexandrovové dvakrát 4:6.
Přitom možná doufala, že se jí zde podaří navázat na skvělé úspěchy z posledních dvou let. Vloni zde byla ve finále a předloni dokonce toto čínské klání ovládla, což byl zároveň její první turnajový triumf v kariéře. Jenže toto vše už pokryl prach… Je tak pravděpodobné, že příští týden najdeme Siniakovou v žebříčku WTA ještě níže než na současné 58. příčce..

Rychle vyletěla i Karolína Muchová, která v australském Brisbane nestačila na Američanku Alison Riskeovou (4:6, 2:6). Tato americká tenistka vyřadila vzápětí ve druhém kole i Barboru Strýcovou 6:3, 6:4.

Naopak si zatím velmi dobře vede Kristýna Plíšková, která po vítězství nad Rumunkou Beguovou si ve druhém kole poradila i s Běloruskou Sabalenkovou, která v Šen-čenu obhajovala titul.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient