Siniaková se Strýcovou postoupily do semifinále grandslamové Paříže

Mezi posledními čtyřmi páry mají v grandslamové čtyřhře jistou účast Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou, které si poradily s dvojicí Klepačová – Martínezová 6:3 a 6:3. Je možné, že se v semifinále střetnou s další českou dvojicí Andrea Sestini Hlaváčková, Barbora Strýcová. Ty však zatím čtvrtfinálové úskalí čeká, dnes nastoupí proti Arruabarreanové a Srebotnikové.

Až do čtvrtfinálového zápasu musela dvojice Siniaková, Strýcová vždy hrát tři sety, aby postoupila dál. Až nyní si v celku v klidu poradila se slovinsko-španělským párem.
Pro naše hráčky je to zopakování společného předloňského postupu do stejné fáze turnaje. Siniaková tu vloni hrála semifinále s Lucií Hradeckou.
Siniakové celkově svědčí tento grandslamový turnaj, před pěti lety se s Barborou Krejčíkovou získaly v Paříži jeden ze svých tří společných juniorských grandslamových titulů.

S letošní Paříží se rozloučila tenisová veteránka 42letá Květa Peschkeová, která s Američankou Melicharovou nestačily na první nasazaný pár Babosová, Mladenovičová.

Svoje zápasy rozehráli v Paříži i junioři. Forejtek se Svrčinou zvládli v úvodním kole Mollekera a Zacharova dvakrát 6:3.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.