Siniaková s Krejčíkovou ovládly české semifinále

Velký úspěch má na dosah dvojice Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou. V semifinále grandslamové Paříže vyřadily další český pár Barboru Strýcovou s Andreou Sestini Hlaváčkovou 6:3 a 6:2 a ve finále se střetnou s japonskou dvojicí Hozumiová a Ninomijaová.

Hned v první hře se povedlo Siniakové s Krejčíkovou brejknout své soupeřky. Poté si obě dvojice držely své podání, až za stavu 5:3 se znovu podařilo stejným hráčkám vzít servis soupeřkám a ovládnout tak první set.

Začátek druhé sady si všechny hráčky držely své podání, až v šesté hře o něj přišla Hlaváčková. Pak ještě jednou si dvojice Siniaková, Krejčíková uzmuly servis a to byl rozhodující zlom zápasu.

Zajímavostí určitě je, že Siniaková s Krejčíkovou zde před pěti lety získaly titul v juniorské čtyřhře. Tehdy kralovaly celoročně této disciplíně, protože ovládly i Wimbledon a US Open.

Pokud by se této dvojici podařilo v neděli ve finále zvítězit, navázaly by tak na předchozí české tituly. V roce 1990 zde vyhrály Helena Suková s Janou Novotnou a pak ještě před sedmi lety se to povedlo Andree Hlaváčkové s Lucií Hradeckou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!