Search
Close this search box.

Siniaková s Krejčíkovou ovládly české semifinále

Velký úspěch má na dosah dvojice Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou. V semifinále grandslamové Paříže vyřadily další český pár Barboru Strýcovou s Andreou Sestini Hlaváčkovou 6:3 a 6:2 a ve finále se střetnou s japonskou dvojicí Hozumiová a Ninomijaová.

Hned v první hře se povedlo Siniakové s Krejčíkovou brejknout své soupeřky. Poté si obě dvojice držely své podání, až za stavu 5:3 se znovu podařilo stejným hráčkám vzít servis soupeřkám a ovládnout tak první set.

Začátek druhé sady si všechny hráčky držely své podání, až v šesté hře o něj přišla Hlaváčková. Pak ještě jednou si dvojice Siniaková, Krejčíková uzmuly servis a to byl rozhodující zlom zápasu.

Zajímavostí určitě je, že Siniaková s Krejčíkovou zde před pěti lety získaly titul v juniorské čtyřhře. Tehdy kralovaly celoročně této disciplíně, protože ovládly i Wimbledon a US Open.

Pokud by se této dvojici podařilo v neděli ve finále zvítězit, navázaly by tak na předchozí české tituly. V roce 1990 zde vyhrály Helena Suková s Janou Novotnou a pak ještě před sedmi lety se to povedlo Andree Hlaváčkové s Lucií Hradeckou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient