Šimon Kuchařík má z juniorky nakročeno mezi Bobry

Už odmala je součástí hokejové organizace Bobrů. Postupnými krůčky si došel přes všechny mládežnické kategorie až do dospělého hokeje. Do další sezóny by se měl už jako právoplatný člen soupisky objevovat ve druholigových zápasech a navázat na své zatím ojedinělé starty mezi muži. Dokáže být devatenáctiletý útočník vzorem pro ostatní kluky z mládeže?

Kdo se hlouběji zajímá o valašskomeziříčský hokej, zajisté jméno talentovaného útočníka zaslechl. „Za Bobry hraji od šesti let. Ve Valmezu se dobře starají o mládež a co se týče mě, já jsem neměl nikdy žádný důvod odejít, protože se tu o mně starali samí skvěli trenéři,“ prozrazuje hned na úvod svůj vztah ke klubu.

Loni patřil Šimon Kuchařík k tahounům staršího dorostu a s týmem zažil vesměs úspěšnou sezónu. „Minulá sezóna za starší dorost byla dobrá. V základní části jsme se umístili do čtvrtého místa a mohli jsme hrát nadstavbu a bojovat tím pádem o extraligu. Hráli jsme těžší zápasy, které nám toho hodně daly. V nadstavbě jsme odehráli dobré zápasy, hlavně doma se Šumperkem, ale také zápasy, které se nám vůbec nepovedly. Každopádně musím vyzdvihnout gólmana Sachra, který za nás odchytal výbornou sezónu,“ hodnotí ve zkratce Kuchařík.

Na atmosféru si ale určitě nemůže stěžovat: „V kabině byla super parta. Byli tu kluci z Rožnova a ze Vsetín, kteří skvěle zapadli. Zároveň jsme si užili plno srandy a to je asi při hokeji to nejdůležitější. Tímto bych chtěl i poděkovat trenérům Tomáši Pařízkovi a Petru Pernickému a vedoucímu mužstva Pavlu Škrhlovi za dobrou sezonu.“

Nutno podotknout, že několikrát se už Šimon mezi muže podíval. Ovšem většinou sledoval své starší spoluhráče pouze z pozice náhradníka. I tak ale vzpomíná na letní zpestření z loňské přípravy: „Určitě jsem byl za možnost zatrénovat si s muži hodně rád, a když mi v průběhu přípravy řekli, že si můžu jít zahrát fotbalový zápas proti hokejistům Vsetína, docela mě to potěšilo.“

Ve své kategorii vynikal, jenže v prvním týmu Bobrů to bude mít daleko těžší. „Do další sezony bych chtěl zlepšit hlavně rychlost bruslení a střelbu, to budou pro mě dva hlavní cíle,“ zodpovědně hlásí Kuchařík. „Letos to pro mě bude první sezona za muže a sám jsem na ni hodně zvědavý, jak se mi bude nebo nebude dařit,“ dodává.

A jak hodnotí výkony Bobrů v loňské sezoně a především pak play-off? „Sledoval jsem jak základní část, tak i play-off, a dá se říct, že jsem nevynechal žádný domácí zapas základní části a v play-off jsem neviděl pouze třetí zápas v Porubě, protože jsme měli zápas,“ překvapuje svým nadšením Kuchařík, který tak strávil podstatnou část sezony nejen jako hráč dorostu, ale i jako fanoušek na tribunách. Cení si zároveň i osobní zkušenosti s týmem: „Jsem velmi rád, že jsem na několik zápasů mohl jet s áčkem jako hráč a mohl sledovat zápas ze střídačky.“

A kohopak by si vzal ze zkušených mazáků za vzor? „Z hráčů mě nejvíc zaujal Tomáš Brunec, Jakub Pořický a Michal Žák.“

Každý fanoušek Bobrů by si určitě nepřál nic jiného, než aby odchovanec Šimon Kuchařík, který má místní hokej opravdu v srdci, jednou své starší spoluhráče hokejově přerostl a mohl i on sám táhnout svými dovednostmi minimálně druholigový tým Valmezu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!