Silný vítr zvýšil počet výjezdů v Jihomoravském kraji

Od včerejšího podvečera zaznamenali hasiči výrazný nárůst počtu událostí v souvislosti se silným větrem. Připisují mu 193 událostí. Nejčastěji se jednalo o odstraňování stromů ze silnic.

V období od 18. hodiny 29. 10. do 21. hodiny dnešního dne zaznamenali hasiči 193 událostí kvůli silnému větru. Nejčastěji zasahovali na Blanensku a Brněnsku, nejméně výjezdů bylo na Znojemsku.

Ve většině případů odstraňovali popadané stromy ze silnic. Evidováno je však také jedno zranění. Na Brněnsku se ráno střetl motorkář se spadlým stromem. Skončil po nehodě v péči záchranné služby. Na Blanensku spadl strom na auto. Posádka vyvázla z nehody bez zranění. Na zaparkované vozy spadl strom také v Brně. V několika případech řešili uvolněné střešní krytiny a stromy na drátech elektrického vedení.

Situace se začala uklidňovat po 17. hodině.

Statistika dle okresů:
Blansko – 48
Brno-město – 28
Brno-venkov – 38
Břeclav – 37
Hodonín – 18
Vyškov – 18
Znojmo – 6

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.