Silný vítr stále zaměstnává hasiče v Olomouckém kraji

Profesionální i dobrovolné jednotky v Olomouckém kraji od včerejší 22. hodiny (29.1.2018) vyjíždějí ke zvýšenému počtu technických události. V drtivé většině se jedná o spadané stromy na komunikacích. Nárůst výjezdů v průřezu všech pěti okresů evidujeme od čtvrté hodiny ranní 30.10.2018. Nejvíce co do počtu řešených výjezdů se jedná o okresy Olomouc, Šumperk a Prostějov.

V detailovém rozboru nejvíce hasiči likvidují pomocí motorových pil popadané stromy na komunikacích, zde počtem výjezdů převazuje hlavně okres Olomouc. Několik událostí spojených s popadanými stromy řešili hasiči také na Šumpersku a Jesenicku. Menší počet co do počtu likvidací stromů evidují hasiči také na Prostějovsku a Přerovsku.

Komplikace se nevyhnuly také železniční přepravě, spadený strom do kolejiště si vyžádal omezení provozu u Starého Města na Šumperku. Spadené dráty elektrického vedení a součinnost s hotovostní službou energetiků řešili hasiči na Přerovsku ve Staré Vsi, jednalo se o utržené dráty u rodinného domku. Obdobný případ s hrozícím nebezpečím porušení elektrického vedení řešili hasiči v Lošticích, jednalo se o zavěšený strom v drátech vysokého napětí.

Hasiči přímo v Olomouci řešili na třech místech uvolněné plechové krytiny, v brzkých ranních hodinách zasahovali na ulici Jílová, zde zajistili několik plechů. V místě došlo také k rozfoukání tepelné izolace. Druhá z výčtu událostí a opět střešní plechové tabule zajišťovala profesionální jednotka na ulici Lafayettova v bývalém pivovaru. Poslední do trojice výjezdů patří uvolněný plech na ulici Hlušovická v Olomouci Černovíře. V jednom případě došlo také k uvolněným plechům v Žerůvkách (Bystročice) na Olomoucku. Zde hasiči zajistili část krytiny na čerpací stanici. Uvolněné padající tašky z domu zajišťují aktuálně hasiči v Uničově na ulici Hrdinů.

Situace se prozatím neuklidňuje, je nutné zmínit činnost operačního ve spolupráci s ostatními kraji, tísňovou linku zaměstnávají od večerních hodin desítky hovoru v krátkých intervalech v rámci situace v celé ČR. Za poslední hodinu se jedná o výrazný nárůst zásahů v Olomouckém kraji.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient