Silnici D/6 zablokovala nehoda na několik hodin, škoda se vyšplhala na více jak dva miliony korun

18. září 2018 po desáté hodině dopolední vjížděli kladenští dopravní policisté k dopravní nehodě na dálnici D/6. Tam na 29 km ve směru na Prahu havaroval dvaačtyřicetiletý řidič z Benešovska jedoucí s jízdní soupravou složenou z tahače Mercedes Benz a návěsu. Šofér ze zatím nezjištěných příčin přejel přes pravou krajnici na travnatý pás a poté se snažil vozidlo dostat zpět na komunikaci, přičemž strhl řízení vlevo. Po tomto manévru narazil do pravých svodidel, následně přejel oba jízdní pruhy a následoval další náraz, tentokrát do svodidel středových. Po tomto nárazu se celá jízdní souprava překlopila na pravý bok do jízdních pruhů směrem na Karlovy Vary a vozidlo se zastavilo o krajní svodidla. Alkohol byl u řidiče na místě vyloučen provedenou dechovou zkouškou.

Z návěsu se při nehodě vysypal náklad. Jednalo se o autoklimatizační jednotky, jejichž cena byla vyčíslena na 680.000,- Kč. Na kamionu vznikla škoda 1.000.000,- Kč. Škodu, kterou řidič způsobil na komunikaci a dopravním značení, byla vyčíslena na 500.000,- Kč.

Komunikace byla po celou dobu šetření dopravní nehody uzavřena a policisté prováděli odklon dopravy po přilehlých komunikacích. Provoz na dálnici byl zcela obnoven cca v 18:00 hodin.

Co bylo příčinou této nehody, která se naštěstí obešla bez zranění, šetří nyní dopravní policisté.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak