Search
Close this search box.

Silnici D/6 zablokovala nehoda na několik hodin, škoda se vyšplhala na více jak dva miliony korun

18. září 2018 po desáté hodině dopolední vjížděli kladenští dopravní policisté k dopravní nehodě na dálnici D/6. Tam na 29 km ve směru na Prahu havaroval dvaačtyřicetiletý řidič z Benešovska jedoucí s jízdní soupravou složenou z tahače Mercedes Benz a návěsu. Šofér ze zatím nezjištěných příčin přejel přes pravou krajnici na travnatý pás a poté se snažil vozidlo dostat zpět na komunikaci, přičemž strhl řízení vlevo. Po tomto manévru narazil do pravých svodidel, následně přejel oba jízdní pruhy a následoval další náraz, tentokrát do svodidel středových. Po tomto nárazu se celá jízdní souprava překlopila na pravý bok do jízdních pruhů směrem na Karlovy Vary a vozidlo se zastavilo o krajní svodidla. Alkohol byl u řidiče na místě vyloučen provedenou dechovou zkouškou.

Z návěsu se při nehodě vysypal náklad. Jednalo se o autoklimatizační jednotky, jejichž cena byla vyčíslena na 680.000,- Kč. Na kamionu vznikla škoda 1.000.000,- Kč. Škodu, kterou řidič způsobil na komunikaci a dopravním značení, byla vyčíslena na 500.000,- Kč.

Komunikace byla po celou dobu šetření dopravní nehody uzavřena a policisté prováděli odklon dopravy po přilehlých komunikacích. Provoz na dálnici byl zcela obnoven cca v 18:00 hodin.

Co bylo příčinou této nehody, která se naštěstí obešla bez zranění, šetří nyní dopravní policisté.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient