Silnice Planá – Caltov má nový povrch

V úseku silnice II/201 od konce města Plané do Caltova, směrem ke Konstantinovým Lázním, byla provedena celková oprava povrchu dlouhá 4,2 km. Tento úsek silnice byl ve velmi špatném stavu.

Stavební práce na této opravě byly zahájeny 9. července 2018 a to provedením stržení krajnic a odfrézováním původního povrchu silnice. Následovaly lokální opravy silně poškozených míst vozovky s pokládkou nové ložné a obrusné vrstvy, opravy všech silničních propustků a pročištění příkopů. Práce byly zakončeny dosypáním a úpravou krajnic včetně zhotovení nového vodorovného dopravního značení v plastu. Veškeré stavební práce byly provedeny dle schváleného harmonogramu ve velmi dobré kvalitě a dokončeny 11. října 2018.

Realizaci stavby měla na starost Správa a údržba silnic Plzeňského kraje. Finanční náklady na opravu této silnice ve výši 26,5 mil. korun byly uhrazeny z poskytnuté dotace Státního fondu dopravní infrastruktury ČR. Opravu provedla společnost Silnice Horšovský Týn a.s.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.