Search
Close this search box.

Silnice Planá – Caltov má nový povrch

V úseku silnice II/201 od konce města Plané do Caltova, směrem ke Konstantinovým Lázním, byla provedena celková oprava povrchu dlouhá 4,2 km. Tento úsek silnice byl ve velmi špatném stavu.

Stavební práce na této opravě byly zahájeny 9. července 2018 a to provedením stržení krajnic a odfrézováním původního povrchu silnice. Následovaly lokální opravy silně poškozených míst vozovky s pokládkou nové ložné a obrusné vrstvy, opravy všech silničních propustků a pročištění příkopů. Práce byly zakončeny dosypáním a úpravou krajnic včetně zhotovení nového vodorovného dopravního značení v plastu. Veškeré stavební práce byly provedeny dle schváleného harmonogramu ve velmi dobré kvalitě a dokončeny 11. října 2018.

Realizaci stavby měla na starost Správa a údržba silnic Plzeňského kraje. Finanční náklady na opravu této silnice ve výši 26,5 mil. korun byly uhrazeny z poskytnuté dotace Státního fondu dopravní infrastruktury ČR. Opravu provedla společnost Silnice Horšovský Týn a.s.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient