Silná čtyřka chebských tenistů je v semifinále Pardubické juniorky

Všichni 4 největší favorité na vítězství potvrdili svou kvalitu a bez problémů došli do semifinále. Ve čtvrtek se tedy o postup do finále utkají Forejtek s Tomášem Jirouškem a Lehečka se Svrčinou. Očekáváme kvalitní tenisovou podívanou. Mezi dívkami také známe semifinálové dvojice: Beránková-Pluhařová, Nováková Kl.-Viďmanová. Seznamy účastníků: chlapci, dívky. Hrací plány: chlapci, dívky.

Svrčina – Barnat 6:1, 6:0
Svrčina dnes podal dobrý výkon, ale k tak jednoznačnému výsledku mu výrazným způsobem pomohl soupeř. Barnat dnes vůbec nenechal Svrčinu hrát, jeho hra byla příliš agresivní a málo kvalitní. Prostě ze všeho se to snažil hnát a bohužel ještě nemá na takovou rychlost kvalitu. Já osobně jsem čekal, že Barnat Svrčinu prověří, ale Svrčina nemusel dnes ukázat rozhodně svůj nejlepší tenis.

Forejtek – Červinka 6:2, 6:1
Červinka je dobrý hráč, má rychlý spin ze zápěstí na forhendu, bekhend trochu rovnější. Ve výměně se s Forejtkem celkem držel, ale bohužel jich většinu prohrál. Nicméně pohledný tenis. Forejtek podal dobrý výkon.

Jiroušek Tomáš – Vondrák 6:0, 6:3
Tomáš Jiroušek hnal Vondráka od prvního míče forhendovými spiny a Vondrák nenašel recept, jak hrát tyto vysoko odskakující míče. Ale pěkný zápas, plný hezkých tenisových momentů. Přes jednoznačný výsledek se hrálo o hodinu déle než Svrčina s Barnatem.

Nováková Kl. – Čecháková 2:6, 7:5, 6:4
Klára Nováková předvedla největší obrat, který jsme letos na Pardubické juniorce viděli. Klára prohrávala už 2:6, 1:5, ale nakonec se radovala z postupu do semifinále. Eva Čecháková do již zmíněného stavu předváděla bezchybný tenis, ale pak úplně přestala chybovat Klára Nováková a velký obrat byl na světě. Nicméně Eva Čecháková je alespoň pro mě milým překvapením letošní Pardubické juniorky.

Pluhařová – Silná 7:6(4), 6:2
Terezie Pluhařová využila špatný den soupeřky a je v semifinále. Pluhařová v prvním setu měla dobrou délku úderů a Silná nebyla schopná se dostat ke své hře. Ve druhé sadě už zlomená Alexandra Silná se nepřinutila ani bojovat. Škoda.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.