Šilhavý představil nominaci na říjnovou Ligu národů

Jaroslav Šilhavý poprvé v roli fotbalového reprezentačního kouče oznámil nominaci na blížící se zápasy Ligy národů. Oproti poslednímu nepovedenému srazu fotbalového áčka (prohry s Ukrajinou a Ruskem) došlo k několika změnám.
Např. nebyli povoláni slávističtí krajní obránci Jan Bořil a Vladimír Coufal, kteří už se pomalu v reprezentaci zabydlovali. Šilhavý opomenul i Tomáše Hořavu či Ondřeje Petráka. Kvůli zranění vypadli Jan Kopic, Jan Sýkora a Tomáš Kalas.
Naopak po čtyřech letech se do reprezentace vrací plzeňský obránce Lukáš Hejda. Dva roky nechodily pozvánky Davidu Pavelkovi, který nyní hraje v turecké Kasimpase. Další „Turek“ Ondřej Čelůstka z Antalyasporu se objevil na srazu po roce. Po určité pauze se vrací i Bořek Dočkal (Philadelphia) a Josef Šural (Sparta).
V nominaci je zatím 21 hráčů. Po víkendových zápasech ještě Šilhavý donominuje dva fotbalisty. „V nominaci jsou zatím tři stopeři, tam pravděpodobně bude jeden dodatečně nominovaný. A potom středový hráč, tam je variant vícero,“ řekl na tiskové konferenci.

První utkání pod jeho vedením sehraje mužstvo 13. října v Trnavě se Slovenskem, poté bude následovat v Charkově zápas s Ukrajinou (16. října). Obojí bude v rámci Ligy národů.

Nominace české fotbalové reprezentace na zápasy Ligy národů:

Brankáři: Tomáš Vaclík (FC Sevilla), Tomáš Koubek (Rennes), Jiří Pavlenka (Brémy).
Obránci: Theodor Gebre Selassie (Brémy), Jakub Brabec (Rizespor), Pavel Kadeřábek (Hoffenheim), Ondřej Čelůstka (Antalyaspor), Radim Řezník (Plzeň), Lukáš Hejda (Plzeň), Filip Novák (Trabzonspor).
Záložníci: David Pavelka (Kasimpasa), Antonín Barák (Udine), Bořek Dočkal (Philadelphia), Jaromír Zmrhal (Slavia Praha), Jakub Jankto (Sampdoria Janov), Josef Hušbauer (Slavia Praha), Tomáš Souček (Slavia Praha), Josef Šural (Sparta Praha).
Útočníci: Michael Krmenčík (Plzeň), Patrik Schick (AS Řím), Matěj Vydra (Burnley).

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient