Search
Close this search box.

Šilhavý povede českou reprezentaci do zápasu roku. Případnou výhru věnuje Karlu Brücknerovi

Pokud zítra česká fotbalová reprezentace porazí v Plzni Kosovo, definitivně si zajistí postup na ME, které se koná příští rok. „Vůbec si nepřipouštíme, že bychom to nezvládli a prohráli,“ řekl trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý na tiskové konferenci.

Zatímco český kouč může pro zítřek počítat se všemi svěřenci, které nominoval, jeho protějšek Bernard Challandes musí oželet kvůli zranění svého nejlepšího střelce Vedata Muriqiho. Tento hráč vsítil Česku v zářijovém kvalifikačním zápase gól a podílel se tak výrazně na vítězství svého mužstva 2:1. V tu chvíli se Kosovo dostalo v tabulce právě před Českou republiku. Naštěstí se povedlo českým reprezentantům trochu senzačně doma porazit Anglii 2:1 a znovu se dostali na druhé místo, protože kosovští hráči naopak s fotbalisty Albionu prohráli.
„Ten zápas, který nás zítra čeká, je skoro zápas roku. Tam se rozhodne, jestli budeme na EURU už po čtvrtku, nebo jak to s námi bude. Mám z přístupu hráčů dobrý pocit, myslím, že tým udělal kus práce, ale musí se to potvrdit zítra. Jinak by to přišlo vše vniveč, třeba i vítězství s Anglií, které bylo velké. Kdybychom to nepotvrdili zítra, bylo by to špatné. Ale vůbec si to nechceme dávat do hlavy,“ uvedl Šilhavý.

Největší dilema má český kouč podle svých slov s postem útočníka. Stále není rozhodnut, zda dá přednost Michaelu Krmenčíkovi či Zdeňku Ondráškovi. „Řešíme to. Vycházíme z jejich momentální formy, i když Ondras toho teď moc neodehrál, také podle toho, jak se jeví v tréninku. Jsou to takové maličkosti, podle toho se rozhodujeme,“ prohlásil Šilhavý, který prý jinak má z 90% o sestavě jasno.

Případný postup by Šilhavý rád věnoval bývalému reprezentačnímu kouči Karlu Brücknerovi, který dnes slaví 80. narozeniny. Právě jemu dělal Šilhavý v reprezentaci asistenta. „Chtěl bych mu pogratulovat, přejeme mu hodně zdraví a štěstí do dalších let. A věřím, že i dárek v podobě postupu na Euro by uvítal. Mluvil jsem s ním. On nám popřál a řekl, že nic jiného než postup nebere. On nám věří,“ řekl Šilhavý s úsměvem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient