Search
Close this search box.

Šilhavý doplnil nominaci na zápas roku. K týmu se připojí Ševčík, Doležal a Kalvach

Tento čtvrtek odehrají čeští fotbaloví reprezentanti mimořádně důležité kvalifikační utkání. Pokud se jim podaří porazit v Plzni Kosovo, mají jistý postup na evropský šampionát, který se uskuteční příští rok. V neděli pak národní tým uzavře kvalifikaci v Bulharsku.

Minuý týden oznámil trenér Jaroslav Šilhavý nominaci s tím, že další jména doplní v pondělí, což se také dnes stalo. Dodatečně byli povoláni záložníci Petr Ševčík (Slavia) a Lukáš Kalvach (Plzeň) plus útočník Martin Doležal (Jablonec). Prvně jmenovaný je v reprezentaci nováčkem. „Lukáš Kalvach i Martin Doležal už s námi byli a potvrdili formu i ve svých klubech. Petr Ševčík hraje velmi dobře ve Slavii a my jsme se pro něj rozhodli i proto, že je schopen zahrát uprostřed i na straně hřiště,“ uvedl asistent trenéra Jiří Chytrý.

Díky Ševčíkovi se počet slávistických hráčů v národním týmu rozrostl na číslo osm! „Každý malý kluk, když už hraje fotbal, sní o tom, aby se jednou dostal do reprezentace. Jsou to úplně super pocity,“ řekl pro klubovou televizi Ševčík. „Být u klíčových zápasů, kdy můžeme slavit postup, je úplně fantastické. Protože – když to řeknu blbě – k tomu přijdu jak slepý k houslím. Pro mě to bude, pokud se nám to podaří, určitě krásný zážitek,“ dodal Ševčík.

Původní trenéři uvažovali do útoku o Liboru Kozákovi ze Sparty. „Martin Doležal i Libor Kozák hrají na stejné pozici. Oba umí dát branku, jsou ale typologicky trošku jiní. Byli jsme se v sobotu přímo podívat i na zápas v Jablonci a nakonec jsme se rozhodli pro Martina. Je pohyblivější, dokáže hrát na větším prostoru, jakoby odvést víc práce ve hře bez míče než třeba Libor,“ řekl Chytrý.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient