Search
Close this search box.

Shořelou stodolu v Apolence stále hlídají hasiči

Od pondělního rána, kdy byl hasičům oznámen požár stodoly ve Spojile, se zde průběžně střídají profesionální a dobrovolné jednotky.

Plameny pohltily objekt o rozměrech přibližně 20 x 20 m. U stodoly se nacházely stáje, kde bylo ustájeno 43 koní. Koně hasiči vypustili do ohrady, Utekli dva koně. Zvířata byla ale brzy odchycena a neutrpěla žádná zranění.

Při příjezdu hasičů byl již celý objekt zasažen plameny. Následně došlo i ke zřícení střechy. Uvnitř bylo uskladněno seno. Narušena byla statika celého objektu. Po dohodě s majitelem nechávají hasiči objekt kontrolovaně dohořet.

Požár se mimo objekt nedostal. Hasiči ochlazovali stodolu, ale i okolní objekty. Ochlazování bylo prováděno i z výškové techniky. Následně byl vystěhován materiál a zařízení kanceláří i technologických místností. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 8.46 hodin.

Zbytky slámy a sena v poničené stodole kontrolovaně dohořívaly i druhý den. Vyšetřovatel tak nemohl stále začít vyšetřování pro vysokou teplotu. To se ale změnilo v úterý po poledni, kdy teplota klesla natolik, že se na místě mohl již bez problémů pohybovat policejní pes vycvičený na vyhledávání hořlavých kapalin. Pes následně označil místo, kde mohla být použita hořlavá kapalina. Odebrány byly vzorky, které poputují na expertízu.

V úterý odpoledne hasiči vyváželi ohořelé zbytky slámy a sena spolu s kousky eternitu, tedy střešní krytiny. Jednalo se o nebezpečný odpad, který musí přijít do kontejnerů, které si zajistily majitelky komplexu. Vyvážení odpadu bylo hasiči zajištěno pomocí nakladače. Tato činnost byla ukončena v úterý 27. listopadu ve 22 hodin. V noci opět místo střežila dobrovolná jednotka hasičů, kterou ráno vystřídá další.

Škoda je stále předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru je stále vyšetřována.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient