Search
Close this search box.

Sezóna inline bruslení právě začíná!

Klasické brusle pověste na hřebík a hurá na kolečkáče! Začíná sezóna INLINE bruslení.

Ledy v obou halách Zimního stadionu v Příbrami jsou již rozpuštěny, ale malá hala zimáku rozhodně ladem ležet nezůstane. Už vloni zde Sportovní zařízení města Příbram (SZM) zprovoznilo novou inline plochu, která slouží nejen sportovcům, ale letos poprvé ji využije i veřejnost. Mobilní plastový sportovní povrch určený pro vnitřní použití lze využít pro inline bruslení, inline hokej, hokejbal či florbal. V neděli 29. dubna si jej budou moci vyzkoušet i první inline bruslaři!

Inline plocha byla do malé haly zimního stadionu zakoupena v loňském roce, kdy prošla zkušebním provozem. Letos už tak nic nebrání jejímu plnému zatížení a využití. Zahájení inline sezóny pro veřejnost proběhne v neděli 29. dubna. „Zkontrolujte brusle, jestli je nemáte, tak si je rozhodně pořiďte a od 18 do 20 hodin to společně rozjedeme,“ zve ředitel SZM Jan Slaba. Vstupné na zahajovací inline bruslení je stejné jako na všechny další termíny veřejného inline bruslení, tedy 40 Kč osoba, pro držitele senior ID karty za 20 Kč. Opět zde bude také možnost uschování věcí v šatně a to za 5 Kč/1 kus.

Další specialitkou pro veřejnost budou „Inline DISCO večery“. Prozatím jsou naplánovány čtyři pátky, které se od 19 do 22 hodin ponesou v rytmu disko tanců na bruslích. „Na žádné diskotéce nesmí chybět DJ, muzika, světla a také disko koule. To vše pro vás samozřejmě chystáme i my,“ prozradil Slaba a přidal informaci, že nebudou chybět ani míchané drinky. Vstupné je 60 korun za osobu, děti za 30 korun. Pokud bude o tuto akci zájem, budou vypsány další termíny.

SZM vypsalo i termíny kurzů inline bruslení pro ty, co ještě bruslit neumí nebo se chtějí zlepšit, ať už jsou to děti nebo dospělí. Tyto kurzy jsou vedeny formou tréninku základních dovedností a schopností, to vše pod dohledem zkušeného trenéra. Lekce trvá vždy dvě hodiny a cena za tento blok činí 600 Kč za osobu. Kapacita kurzů je omezena, proto je potřeba se předem objednat na tel.: 601 126 956, nebo napište e-mail na slaba@pb.cz.

Příbramská místostarostka Alena Ženíšková dále připomíná, že inline plochu na malé hale zimního stadionu je možné si rovněž pronajmout. „Mohou ji využít sportovci pro účely tréninku nebo turnaje inline hokeje, hokejbalu, nohejbalu či florbalu“. Cena za 1 hodinu pronájmu plochy pro inline hokej činí 600 Kč, pronájem bez inline bruslí vyjde na 400 Kč na 1 hodinu.

Jak se na inline ploše chovat
Zcela zásadní pro bezproblémové fungování a údržby plastové plochy je dodržování zákazu vstupu na plochu v bruslích s brzdou. Jediné povolené brusle tak budou brusle bez brzdy. Dále platí zákaz vnášení nápojů a ostrých předmětů na plochu, provádění piruet a jiných nečekaných rychlých pohybů, a náhlé změny směru jízdy. Návštěvník je povinen chovat se slušně a brát ohledy na ostatní bruslící. Děti musí mít povinně chrániče a helmu.

Sportovní povrch bude zprovozněn v malé hale zimního stadionu v Příbrami vždy po ukončení provozu ledové plochy, což bývá zhruba na konci března. Po rozpuštění ledu a vyschnutí betonového povrchu bude plocha položena na místo a v provozu bude až do zahájení sezóny ledů, která začíná cca v půli července.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient