Severočeské derby doprovázela velmi nízká teplota, později i sníh

(Aktualizováno před )

Dohrávka 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR mezi Varnsdorfem a Ústím nad Labem vyzněla lépe pro prvně jmenovaný klub, který proti Armě drží na Městském stadionu v Kotlině neporazitelnost. O výsledku utkání rozhodla smolná vlastní branka Marka Strady.

13. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR, 28. 10. 2018, 14:30 hod.
FK Varnsdorf – FK Ústí nad Labem 1:0 (1:0)
Branka: 23. Strada vlastní.
ŽK: 77. Bláha – 22. Krátký, 45. Miskovič, 50. Pimpara, 77. Leibl, 90+1. Strada.
ČK: 82. Leibl (UNL; po 2. ŽK)
Rozhodčí: Cieslar – Dobrovolný, Batík.
Delegát: Čičmanec.
Technický delegát: Rampáček.
Diváci: 405.

Sestavy:
FK Varnsdorf: Porcal – Zbrožek, Kozma, Kouřil, Heppner – Rudnytskyy (C), Bláha, Kocourek, Kodeš, Dordić (80. Schön) – Ondráček (88. M. Kubista). Trenéři: David Oulehla, Libor Macháček.
FK Ústí nad Labem: Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Leibl – J. Peterka – Krátký (58. M. Bílek), D. Richter (57. Šup), Miskovič, D. Procházka (78. Drame) – Matějka. Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

I tak si na nedělní duel třináctého kola našlo cestu přes čtyři sta diváků. Fotbalisté Varnsdorfu vlétli do zápasu po hlavě a drželi míč na svých kopačkách. První větší šance pro domácí se vyklubala hned v páté minutě utkání. Akci na dva doteky a přízemní centr před Jiřího Lindra ukončil až hvizd hlavního sudího, ofsajd.

Další vzrušení bylo k vidění ve 22. minutě. Petr Heppner si na lajně obhodil Marka Krátkého i Daniela Richtra. První zmiňovaný přerušil hru nedovoleně a vysloužil si žlutou kartu. Jen o minutu později se měnilo skóre utkání. Centr Varnsdorfu z pravé strany si do vlastní brány sklepl Marek Strada. Arma chtěla rychle odpovědět, do vážnější akce se ale nedostala.

Po změně stran to byli opět domácí, kteří určovali tempo hry. Hosté byli u míče pozdě, což často vyústilo v nedovolené zákroky. Po další pohledné akci se v 69. minutě dostal k centru do pokutového území domácí kapitán Pavlo Rudnytskyy. Jeho nabídku si našel hlavičkou Ondřej Bláha, připravený Jiří Lindr ale držel naděje svého týmu.

Jen o šest minut později bylo na hřišti k vidění veliké pozdvižení. Arma zahrávala autové vhazování na svého gólmana, jemuž skákající míč propadl až do sítě. Hlavní sudí ale neviděl kontakt s míčem a gól tak neuznal. Vlnu nevole domácích hráčů tak uklidnil až žlutou kartou pro Ondřeje Bláhu. Na hřišti se poté přiostřilo. Druhou žlutou kartu v utkání si posléze zasloužil Michal Leibl a šel tak předčasně do sprch. Arma zápas dohrávala v deseti, lék na koncentrovanou domácí obranu však nenašla. Varnsdorf se v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR posunul na čtvrté místo, Ústí nad Labem je šesté.

Ohlasy trenérů:

David Oulehla (FK Varnsdorf): „Každé utkání v druhé lize je hodně těžké. Všechna mužstva mají kvalitu, ale utkání proti Ústí nad Labem jsme zvládli velmi dobře. V první půli jsme dali gól po ostrém centru a přesně do tohoto jsme se chtěli dostávat. Dobře bráníme. Co nás ale trápí je přechodová fáze. Neměli jsme stoprocentní šance, vždy nám chyběla finální přihrávka. Myslím si, že když toto dokážeme vyladit, můžeme být efektivnější. Mužstvo si své proti Armě odpracovalo, nechalo na hřišti srdíčko.“

Aleš Křeček (FK Ústí nad Labem): „Chtěl bych pogratulovat domácím k vítězství, protože vyhráli zaslouženě. Bohužel pro mě tady pokračuje série, kdy tady neděláme dobré výsledky. Hrál jsem ve Varnsdorfu počtvrté jako soupeř a ještě jsem zde nevyhrál. Soupeř byl důraznější, agresivnější v soubojích. Ničím nás nepřekvapil, ale na nás to stačilo. My jsme se s tím nedokázali vyrovnat, nevytvořili jsme si za celý zápas žádnou šanci. Šancí bylo málo z obou dvou stran, ale Varnsdorf má dobrou organizaci a defenzivní fázi. My máme rozdílné zápasy doma a venku, ale tady jsme se nedokázali ofenzivně prosadit. Jsem zklamaný.“

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz