Ševci doma poprvé prohráli, porazil je ostravský Baník

Zlín mohl v případě výhry opět atakovat první místo tabulky. K tomu však potřeboval porazit Baník Ostrava. První poločas skončil bez branek, ale v tom druhém otevřel gólový účet duelu v 62. minutě Baroš. Vzápětí bylo ještě hůř, protože se trefil Pazdera. Zlínští snížili zásluhou Beauguela, ale až v 83. minutě. Závěr utkání si Ostravští pohlídali, a tak ševci doma poprvé padli.

Hned v úvodu získali domácí míč u autové čáry, Holík se hnal dopředu, kde se centrem snažil najít Beauguela, který však dostal balón za sebe a do zakončení se nedostal. Zlínští drželi míč na kopačkách, ale v 15. minutě přišla velká šance Baníku. Po standardce ze strany proletěl balón vápnem, k hlavičce se na zadní tyči dostal jeden z hostujících hráčů, jenž poslal míč před bránu. Tam hlavičkoval Stronati, ale naštěstí pro domácí trefil jen Baroše. Jinak by jeho pokus zřejmě zamířil do sítě.

Ve 26. minutě zahrozili zase ševci. Poznar podržel míč na kraji velkého vápna, zkusil střílený centr do šestnáctky, jenž se odrazil k volnému Bartošákovi, který se ve vápně napřáhl k ráně levačkou, ale jeho pokus zamířil vedle.

Další z velkých šancí přišla o deset minut později. Centr na zadní tyč skončil až na hlavičce Baroše, který už mohl zakončovat, ale ještě vracel před branku na lépe postaveného Filla, jenž mohl míč uklidit do sítě. Ovšem obrovskou příležitost trestuhodně zahodil. Chvíli na to zakončoval střelou z otočky Jiráček, ale jeho pokusu chyběla potřebná razance.

V závěru poločasu kopali domácí standardku ze strany. Podio poslal centr do vápna, tam míč hlavou trefil Bačo, ale jeho pokus zamířil nad. První poločas tak skončil bez branek. Na začátku druhé půle byli aktivnější ševci a po faulu Baroše zahrávali standardku. Po ni se dostal k hlavičce Poznar, ale bránu těsně minul.

V šedesáté minutě si Zlínští vyměnili balón u lajny, Matejov se uvolnil od hráče a zkusil překvapit gólmana střelou z kraje šestnáctky. Jeho pokus však skončil nad. V 63. minutě přišel první gól zápasu. Holzer posunul míč na Baroše mezi obránce, ten se na hranici velkého vápna uvolni, prošel zlínskou obranou jak nůž máslem, položil si i Dostála a zakončoval do prázdné. Baník tak vedl 1:0.

Neuběhlo ani pět minut a byla tu další pohroma. Rohového kopu hostů se ujal Hrubý, který posadil balón přesně na hlavu Lukáše Pazdery, jenž svou hlavičku umístil přesně k tyči zlínské brány a Dostál byl bez šance. Hosté tak vedli už 2:0.

Vzápětí mohli ševci snížit. Podio našel svým centrem hlavu Poznara, ten se dostal do zakončení, ale Laštůvka jeho pokus vyrazil. K dorážce se pak tlačil ještě Beauguel, ale do zakončení se nedostal. V 79. minutě byl ve vyložené šanci Beauguel. Hronek poslal centr do vápna, Poznar hlavičkou vrátil míč před branku, ale francouzský útočník střelou z malého vápna trefil jen Laštůvku.

V 83. minutě se Beauguel a s ním i celý Zlín, konečně dočkali. Obrana Baníku odvrátila dlouhý aut, k míči se však opět dostali ševci a ránu za hranící šestnáctky hosté opět zblokovali. Balón však spadl zpět do vápna, tam ho hlavičkou prodloužil Železník a Beauguel vytrčil svou dlouho nohu, kterou míč prodloužil za Laštůvku. Času však už moc nezbývalo, a ač se domácí v závěru ještě snažili, hosté si své vedení vzít nenechali. Poprvé v sezoně tak Zlín doma padl.

FC FASTAV ZLÍN – FC BANÍK OSTRAVA 1:2

Branky: 83. Beauguel – 62. Baroš, 65. Pazdera ŽK: 18. Bartošák, 90. Bačo – 52. Stronati. Rozhodčí: Julínek – Pelikán, Pochylý. Počet diváků: 5 898.
FC FASTAV Zlín: Dostál – Bačo, Buchta, Gajić – Matejov, Holík Lukáš (55. Hronek), Podio, Jiráček (82. Železník), Bartošák (76. Holík Libor)- Beauguel, Poznar, trenér: Bílek.
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, R. Hrubý (85. Procházka), Holzer – Baroš (C) (75. O. Šašinka), Diop (90+3. Mešaninov), trenér: Páník.