Setkání muzikantů v Bílých Karpatech bylo přehlídkou žánrů i krojů

Valašské Klobouky mají za sebou pestrý kulturní víkend pod taktovkou festivalu Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Od pátku do neděle se městem nesly melodie a rytmy nejen moravského a slováckého folklóru, ale také hudba vážná, rocková i popová. Příjemným zpestřením pak byla účast zahraničních hostů z Maďarska a Srbska, kteří představili hudební tradice svých krajů i svůj výjimečný osobitý temperament. Šestnáctému ročníku bylo nakloněno letní slunečné počasí a stejně tak i přízeň návštěvníků, kterým patří poděkování za vytvoření báječné atmosféry.

„Setkání muzikantů v Bílých Karpatech bylo krásnou přehlídkou hudebního umu a radosti z muzicírování. Žánrová skladba festivalu byla o něco rozmanitější než v letech minulých a věříme, že oslovila také širší spektrum posluchačů,“ pověděla starostka Eliška Olšáková. „Město Valašské Klobouky se letos poprvé ocitlo v roli jediného pořadatele, a proto jsme rádi, že se podařilo navázat na založenou tradici a zajistit bohatý program i s oblíbeným ohňostrojem. Všem spolupracovníkům, pomocníkům, partnerům i sponzorům srdečně děkujeme,“ dodala.

„Na festivalovém pódiu se během tří dní vystřídaly bezmála dvě desítky kapel, muzik a souborů a v nich odvedlo vynikající výkony na 270 účinkujících,“ zmínil Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky. „Jen co dozněly jejich poslední skladby, už začínáme pracovat na dramaturgii pro příští rok. Program bude opět pestrý, a tak se můžeme na sedmnáctý ročník Setkání muzikantů v Bílých Karpatech společně těšit,“ dodal.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.