Setkání muzikantů v Bílých Karpatech bylo přehlídkou žánrů i krojů

(Aktualizováno před )

Valašské Klobouky mají za sebou pestrý kulturní víkend pod taktovkou festivalu Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Od pátku do neděle se městem nesly melodie a rytmy nejen moravského a slováckého folklóru, ale také hudba vážná, rocková i popová. Příjemným zpestřením pak byla účast zahraničních hostů z Maďarska a Srbska, kteří představili hudební tradice svých krajů i svůj výjimečný osobitý temperament. Šestnáctému ročníku bylo nakloněno letní slunečné počasí a stejně tak i přízeň návštěvníků, kterým patří poděkování za vytvoření báječné atmosféry.

„Setkání muzikantů v Bílých Karpatech bylo krásnou přehlídkou hudebního umu a radosti z muzicírování. Žánrová skladba festivalu byla o něco rozmanitější než v letech minulých a věříme, že oslovila také širší spektrum posluchačů,“ pověděla starostka Eliška Olšáková. „Město Valašské Klobouky se letos poprvé ocitlo v roli jediného pořadatele, a proto jsme rádi, že se podařilo navázat na založenou tradici a zajistit bohatý program i s oblíbeným ohňostrojem. Všem spolupracovníkům, pomocníkům, partnerům i sponzorům srdečně děkujeme,“ dodala.

„Na festivalovém pódiu se během tří dní vystřídaly bezmála dvě desítky kapel, muzik a souborů a v nich odvedlo vynikající výkony na 270 účinkujících,“ zmínil Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky. „Jen co dozněly jejich poslední skladby, už začínáme pracovat na dramaturgii pro příští rok. Program bude opět pestrý, a tak se můžeme na sedmnáctý ročník Setkání muzikantů v Bílých Karpatech společně těšit,“ dodal.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz