Search
Close this search box.

Šestnáct havířovských „hrdinů“ napadlo čtyři českobudějovické fanoušky. Více na videu

Policii se povedlo dopadnout šestnáct příznivců hokejového prvoligového klubu AZ Havířov, kteří se na začátku března podíleli na napadení fanoušků Motoru České Budějovice.
Šest z nich skončilo ve vazbě. Za ublížení na zdraví jim hrozí několikaleté vězení.

K incidentu došlo 5. března okolo 21. hodiny. Dva muži a dvě ženy seděli v havířovské restauraci poblíž zimního stadionu, když dovnitř vtrhlo několik fandů domácího týmu a zamířili ke stolu českobudějovických fandů.
„Najednou do provozovny na ulici Elišky Krásnohorské vběhla skupinka příznivců domácího celku a muže napadla. Jednoho z nich smýkala pět metrů od stolu a doslova ho vysvlékla z českobudějovického dresu a mikiny. Další příznivci havířovského celku čekali na chodbě. Po chvíli se jeden z nich vrátil a ještě odcizil další dres a šálu,“ uvedl karvinský kriminalista Tomáš Albrecht..
Po několika ranách pěstí a pár kopancích sice nebyl jihočeský příznivec nijak zvlášť zraněn, utrpěl však šok, což se ale týkalo i jeho kamarádů.

Ačkoliv byli všichni útočníci maskováni kuklami či kapucemi, stejně se je povedlo policii postupně dopadnout.
„Celkem je šestnáct obviněných, z toho dvanáct dospělých a čtyři mladiství (od 15 do 17 let věku – pozn. red.). U šesti osob bylo rozhodnuto o vazebním stíhání,“ doplnil státní zástupce Martin Bystroň.
Za trestné činy loupež a výtržnictví největším provinilcům hrozí několikaleté vězení, trestní sazba uvádí až deset let.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient