Šestnáct havířovských „hrdinů“ napadlo čtyři českobudějovické fanoušky. Více na videu

Policii se povedlo dopadnout šestnáct příznivců hokejového prvoligového klubu AZ Havířov, kteří se na začátku března podíleli na napadení fanoušků Motoru České Budějovice.
Šest z nich skončilo ve vazbě. Za ublížení na zdraví jim hrozí několikaleté vězení.

K incidentu došlo 5. března okolo 21. hodiny. Dva muži a dvě ženy seděli v havířovské restauraci poblíž zimního stadionu, když dovnitř vtrhlo několik fandů domácího týmu a zamířili ke stolu českobudějovických fandů.
„Najednou do provozovny na ulici Elišky Krásnohorské vběhla skupinka příznivců domácího celku a muže napadla. Jednoho z nich smýkala pět metrů od stolu a doslova ho vysvlékla z českobudějovického dresu a mikiny. Další příznivci havířovského celku čekali na chodbě. Po chvíli se jeden z nich vrátil a ještě odcizil další dres a šálu,“ uvedl karvinský kriminalista Tomáš Albrecht..
Po několika ranách pěstí a pár kopancích sice nebyl jihočeský příznivec nijak zvlášť zraněn, utrpěl však šok, což se ale týkalo i jeho kamarádů.

Ačkoliv byli všichni útočníci maskováni kuklami či kapucemi, stejně se je povedlo policii postupně dopadnout.
„Celkem je šestnáct obviněných, z toho dvanáct dospělých a čtyři mladiství (od 15 do 17 let věku – pozn. red.). U šesti osob bylo rozhodnuto o vazebním stíhání,“ doplnil státní zástupce Martin Bystroň.
Za trestné činy loupež a výtržnictví největším provinilcům hrozí několikaleté vězení, trestní sazba uvádí až deset let.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!