Search
Close this search box.

Šesťáci ze ZŠ Skálova se zúčastnili Oborových dnů

Novinkou ve vzdělávání žáků 6. – 8. tříd v ZŠ Skálova byly v letošním roce Oborové dny. Žáci si sami na podzim vybrali z nabízených dvanácti pestrých oborů, se kterými strávili několik dní během školního roku. Na konci března proběhly závěrečné prezentace všech 12 oborů.

“Nápad zrealizovat tuto možnost pro naše žáky se zrodil již minulý rok a letos jsme se rozhodli oborové dny uskutečnit. Chtěli jsme u žáků podpořit motivaci ke vzdělávání a rozvoj dovedností, které budou potřebovat, jako je komunikace nebo schopnost spolupráce,” řekl ředitel školy Michal Loukota.
Zatímco se žáci devátých tříd v oborových dnech připravovali na přijímací zkoušky na střední školy, ostatní z 2. stupně trávili čas různě, a to podle vybraného oboru. “Třeba účastníci oboru Český ráj z výšky se vypravili na rozhlednu Čížovka, následně postavili její model a zpracovali informace, v rámci oboru Dřevo vznikly budky, které žáci sami vyrobili, obor Automotive navštívil turnovské firmy Kamax a Grupo Antolin a zpracoval vlastní modely aut,” popisuje Michal Loukota, “a byly tu i další obory – Novináři, Z pole na stůl, Psi, Móda, Jak se žije cizincům, téma v anglickém jazyce o památkách v okolí Turnova, Sklářství, Netradiční sporty a Pythagorova věta ve výtvarném umění.”

A co na to žáci?
“V rámci oboru jsem se mohla podívat tam, kde jsem ještě nebyla.” “Oborové dny mi přinesly nové kamarády napříč 2. stupněm a také spoustu nového poznání.” “Poznala jsem netradiční sporty, takové, o kterých jsem nevěděla, že vůbec existují.”
Propojení žáků 2. stupně ZŠ Skálova bude tak určitě pokračovat i v příštím roce, což potvrzuje i ředitel školy: “Myslíme si, že je potřeba prohlubovat zájem žáků v oborech, které je zajímají. Chceme, aby si každý žák přišel na své, aby nabídka oborů byla pestrá a lákavá pro každého z nich.”

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient