„Šest let jsme po druhou ligu dřeli, nesložíme se,“ slibuje fotbalista Lukáš Mastík

Fotbalisté Chrudimi si nováčkovskou daň vybírají až do sytosti. V prvních šesti kolech získali čtyři body, děsit je může především čtrnáct inkasovaných branek. Tým, kterého v předchozích letech zdobila především skvělá defenzíva, vytváří chyby, kvůli nimž přichází o body v dobře rozehraných zápasech. Jedním z pilířů chrudimské obrany již několik sezon patří Lukáš Mastík, který byl v souboji se Sokolovem u rozhodujícího gólu.

Utkání se Sokolovem se vám musí hodnotit hodně těžko, že?

Na zápas jsme se poctivě připravovali. Věděli jsme, že to bude hodně důležitý zápas z toho pohledu, protože Sokolov byl pod námi se dvěma body na kontě. Potřebovali jsme nutně získat tři body a to se bohužel nepodařilo. V první půli z ojedinělé šance nastřelili koleno Petra Drahoše a míč se odrazil do branky. Vyžrali jsme si to maximálně. Po krásném vyrovnání vše spělo k tomu, že bychom mohli alespoň bod získat, ale nevyšlo to.

Druhý gól byl znovu po nedůslednosti v obranných řadách Chrudimi..

A znovu po ojedinělé akci. Hráč Sokolova si za mě zaběhl, nestihl jsem se napojit a on to již v pohodě uklidil. Bohužel. Zápas jsme nezvládli a musíme naši situaci napravit příští týden v Táboře.

Pro oko diváka nebyl fotbal příliš výživný. Byl to ze strany Chrudimi doposud nejhorší výkon na domácím hřišti?

Asi ano. Věděli jsme, že Sokolov je silný na míči, čemuž jsme uzpůsobili taktiku. Myslím si, že si soupeř velké množství šancí nevypracoval. Teď nám to ale nelepí a spadne nám tam všechno, do čeho kopnou. Musíme se zvednout a přivézt body z venku.

Je zatím největším problémem právě hra v obraně?

Máme za sebou šest kol a dostali jsme prakticky víc gólu než v celé ČFL v loňské sezoně. Nejsme schopni udržet čisté konto. Musíme začít odzadu plnit taktické pokyny a branky prostě nedostávat.

To se ale lehko řekne..

Prostě musíme pokračovat v tvrdé práci, to jediné nás může dovést k tomu, že budeme odměněni. Již druhý víkend říkáme, že každý musí přidat a dát do zápasu něco navíc. Musíme to přenést i na hřiště a doufat, že se to zlomí.

Jak velkou roli hraje nervozita? Přece jen to může být zápas od zápasu horší a horší..

Nervozita na naší straně je. Ale nepoložíme se. Šest let jsme dřeli, abychom si zahráli druhou ligu, a když jí máme, tak se nesložíme. Rozebereme si chyby, srovnáme se a naše výkony zlepšíme.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient