Sešívaným se podařilo udolat Kladno

To byl zápas! Sešívaní vstoupili do šlágru kola s Kladnem skvěle a po prvních dvou třetinách drželi tříbrankový náskok. Ten se zkraje té třetí ztenčil na ten nejtenčí možný, svěřenci Miloše Říhy však nakonec vypjaté a nesmírně dramatické utkání dokázali dotáhnout do vítězného konce a připisují si druhé vítězství v řadě!

Solidně zaplněný Eden ještě před samotným utkáním zažil slavnostní chvíli. Ke stropu bylo totiž vyvěšeno vyřazené číslo slávistické legendy Pavla Kolaříka, jenž nedávno ukončil aktivní hokejovou kariéru. To další velké jméno, Jaromír Jágr, na kterého se diváci také těšili, ještě vinou zranění sledoval zápas pouze v teplákovce ze střídačky.

A pohled to pro něj zpočátku pravděpodobně nebyl úplně příjemný. Sešívaní, evidentně posílení středečním vítězstvím nad Kadaní, na favorizovaného soka vlétli a v prvních minutách byli aktivnějším družstvem na hřišti.

Z mírné herní převahy nicméně nevytěžili žádný větší úspěch a Rytíři postupně začali tahat za delší konec provazu. Celé to začal Drtina, jenž podrazil unikajícího Machače. Ten se následně chopil i nařízeného trestného střílení, na vynikajícího Honzíka v domácí kleci však nevyzrál.

Stejně si počínal i o pár minut později Strnad, který v obrovské šanci trefil jen rameno sešívaného brankáře. A tak udeřilo na druhé straně. Krejčík se u levého kruhu dostal ke střele zápěstím, které těsně před Cikánkem šikovně tečoval Martin Ondráček.

Ačkoliv byli Kladenští před utkáním pasováni do role favorizovaného družstva, druhá třetina tyto prognózy rozhodně nesplňovala. Po podklouznutí Drtiny a následném vychytaném úniku Jelínka Pražané přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a Cikánek měl plné ruce práce s tím, aby udržel hostující naděje na bodový zisk.

Strážce hostující svatyně přežil jak protiútok vedený Štibingrem, tak i únik Krejčíka, ani on si nicméně neodpustil výstavní hrubku. Po velkém nedorozumění s vlastními obránci si nechal puk u levé tyčky sebrat Heldákem, který vrátil touš před branku na drze dotírajícího Aleše Furcha, jenž střelou na vzdálenější tyč znásobil vedení Slavie.

To byla pro červenobíle oděné hokejisty doslova voda na jejich mlýn. Dobré tři minuty nepustili Rytíře ke kotouči a Cikánkovu svatyni ostřelovali jako při zákopové válce. Další, nutno říci zasloužený úspěch, však nepřišel ze stálého tlaku, nýbrž po další velké hrubici Středočechů.

Ti si ani ve třech bruslařích nedokázali poradit s dravým průnikem Lukáše Krejčíka, který se mezi nimi protáhl jako lasička, dojel nahozený kotouč a krásnou ranou pod víko nedal Cikánkovi šanci. Vedení 3:0 po druhé třetině asi před zápasem skutečně čekal málokdo.

A Kladenští si ho ve třetí periodě nenechali příliš dlouho líbit. Přečkali vyloučení Hajného, který se ihned po návratu na led zapojil do hry a přesným krosem přes Honzíkovo brankoviště našel Adama Kubíka, jenž se tváří v tvář odkryté kleci nemýlil.

Rytíře vstřelená branka nakopla a nedlouho poté zadělali na ještě větší drama. Domácí pustili ke střele z poměrně velké vzdálenosti Josefa Zajíce, jehož projektil však byl natolik přesný, že dokonale zapadl ke vzdálenější tyči.

Kladenští se směrem vpřed tlačili i nadále, jenže to začali přehánět s důrazem. Ukázkové naražení na hrazení spáchal za Honzíkovou klecí Vildumetz a Slavia trestala.

Hned po vyhraném buly se totiž ke střele od modré dostal Saňa a byť jeho pokus nebyl nikterak razantní, Cikánkovi po lehké teči Martina Ondráčka propadl nad betonem až do klece.

Bláznivá třetí třetina nicméně pokračovala v nastaveném trendu. Na ledě to hodně jiskřilo a oba kotle se předháněly v tom, kdo si bude více žádat faul. A hodně se zlobili zejména domácí příznivci, neb po jednom z těch ostřejších soubojů u hrazení ujeli hosté do přečíslení a Linus Svedlund napodruhé dostal puk za Honzíka – 4:3.

Hodně práce měli se začínající poslední desetiminutovkou také časoměřiči. Ti pomalu nestíhali běhat z jedné trestné lavice na druhou, jak se kupila vyloučení. V jednu chvíli se na hostující lavičce hanby dokonce sešli čtyři hokejisté v bílých dresech.

A právě bíle odění Rytíři byli v závěru hodně blízko vyrovnávací brance. V jednu chvíli už dokonce zvedali ruce nad hlavu, při Pražanech však stáli všichni svatí a v konečném zúčtování si právě oni připsali nesmírně cenné tři body za vítězství 4:3.

Slavia – Kladno 4:3

Branky a nahrávky: 16. M. Ondráček (L. Krejčík, Šteiner), 32. Furch (Heldák), 39. L. Krejčík (Hrdinka), 50. M. Ondráček (Saňa, L. Krejčík) – 45. Kubík (Hajný, Nash), 47. Zajíc (J. Strnad), 53. Svedlund (Kružík, Redlich). Rozhodčí: Přikryl, Grech – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:7, navíc Vildumetz (KLA), Heldák (SLA) a Šagát (SLA) 10 min OT. Využití: 1:0. Střely na branku: 25:27. Diváci: 1772. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.
HC Slavia Praha: Honzík – Hrdinka, Štibingr, J. Novák, J. Drtina, Saňa, Valík, Duda – L. Krejčík, Šteiner, Tejral – Heldák, M. Ondráček, Šagát – J. Doležal, Furch, Šmerha – J. Veselý, Kubica, Matějka.
HC Rytíři Kladno: Cikánek – P. Hořava, Kehar, Zajíc, Svedlund, J. Říha, Zelingr, Nash – Bláha, Machač, Zikmund – Redlich, Hajný, Vildumetz – Kružík, Jelínek, J. Strnad – Kubík.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.