Search
Close this search box.

Série srovnána, Baník podlehl Moravským Budějovicím

Druhé utkání čtvrtfinále zavedlo Baník na místo vůbec nejvzdálenější, kam lze v play-off cestovat, a to do Moravských Budějovic. Po dlouhé cestě nastoupil Baník na ledě místních Žihadel. A hned v úvodu mohl Baník inkasovat, když Pucherovu střelu zastavila tyč. Tentýž hráč putoval v páté minutě na trestnou lavici a Baník ostřeloval domácí branku, bohužel neúspěšně. Podobně pak dopadla druhá přesilová hra při vyloučení Krutiše. Baník byl v první třetině aktivnější, svého soupeře přestřílel, ale situace před bránou Brože gólem neskončili. Nejblíže vstřelené brance byl Trapl ve 20. minutě, avšak Brož skvělým zákrokem podržel svůj tým. První třetina tak skončila remízou 0:0.

Ve druhé třetině již plály emoce na obou stranách. Baník nejprve ubránil dvě vyloučení. Pucher trefil další tyč, jinak na obou stranách opět kralovali oba brankáři. Ve 32. minutě putoval na trestnou lavici v rychlém sledu druhý domácí hráč a Baník měl možnost přesilové hry 5 na 3. Tu ale bohužel nevyužil, naopak, když už byli domácí ve čtyřech, tak zkušený Ladislav Rytnauer využil chyby a vydařenou střelou poslal svůj tým do vedení – 1:0. Chvíli na to hrál ve třech i Baník a také se dokázal ubránit. Ke konci druhé třetiny se již měnil pouze počet vyloučených, ale skóre zůstávalo stejné.

Napínavá byla i poslední třetina. Na ledě se odehrávala velká bitva, Baník se snažil o vyrovnání, ale všechny střely narážely na skvělého Brože. Ve 49. minutě se pak na ledě strhla hromadná mela, po které putovali do kabin domácí Lupač a sokolovský Rulík. Další tresty pak obdrželi budějovický Bulín a baníkovec Zadražil. V následném oslabení se Baník znovu ubránil. Čas ale ubíhal a hosté stále o jeden gól prohrávali. Neujali se ani další střely a domácí gólman i nadále držel čisté konto. Snahu o vyrovnání přibrzdilo další vyloučení na straně Sokolova a gólem neskončila ani závěrečná power-play.

Moravské Budějovice udržely těsné vedení a mohou slavit první vítězství v sérii, i první historickou výhru nad Sokolov. Hráčům Baníku není co vytknout, bohužel dnes ale chybělo střelecké štěstí. Série je tak 1:1 a další zápas uvidí Sokolov. Hraje se v neděli 18.3.2018 od 17:30 hodin. Věříme, že sokolovský stadion navštíví velký počet fanoušků, protože toto utkání bude nesmírně důležité.

HC Moravské Budějovice 2005 – HC Baník Sokolov 1:0

Rozhodčí: Mertl, Ondráček – Samuel, Roupec, tresty: 11:12. Vyloučení – 2 min.: 8:9, 5 min.: 1:1, 10 min. (OT): 1:1, do konce utkání (OK): 1:1. Mimořádné tresty: Rytnauer (MB) 10 OT nesp. chování, Lupač (MB) 5+OK hrubost – Kvapil (SOK) 10 OT zásah do hlavy nebo krku, Rulík (SOK) 5+OK hrubost. Góly v přesilovce: 0:0, v oslabení: 1:0. Počet diváků: 902.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient