Seniorka využila platební kartu i po smrti jejího přítele, vybírala mu důchod

Z přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku byla obviněna sedmdesátiletá žena, která z cizího účtu vybrala dvacet devět tisíc korun. Využila toho, že znala PIN platební karty svého přítele, se kterým žila a po jeho smrti na konci roku z jeho účtu postupně vybrala peníze, které mu na konto posílala Česká správa sociálního zabezpečení. Na vše se přišlo poté, co úřady chtěly přeplatky zaslané po úmrtí oprávněné osoby vrátit po jeho dceři. Pokud skončí případ u soudu, hrozí nepoctivé seniorce, která dobře věděla, že peníze vybrala neoprávněně, až dvouleté vězení.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak