Search
Close this search box.

Seniorka ve svém bytě upadla, strážníci do bytu vlezli balkónem a pomohli jí

Oznámení o seniorce v tísni přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín v pátek 2. března 2018 jedenáct minut po poledni. Podle volající se sousedka nemůže dostat ke dveřím, je s ní velmi špatná komunikace a obává se o její zdraví.

O pouhé čtyři minuty později dorazila do bytového domu na sídlišti Jižní Svahy hlídka MP Zlín z místního okrsku. Podle zjištění strážníků se uvnitř nacházela 84letá žena, která jim přes zavřené dveře uvedla, že upadla v koupelně a není schopna vlastními silami vstát. Když se jim nepodařilo získat kontakt na některého z rodinných příslušníků, který by disponoval klíčem, rozhodli o otevření bytu. To pak realizovali strážníci z Útvaru operativního zásahu MP Zlín, kteří se za pomoci lezecké techniky dostali na balkón ze sousedního bytu, otevřeli dveře a vstoupili dovnitř. V koupelně poté nalezli ležící ženu bez zjevného poranění, ale paní si stěžovala na bolest nohy a byla celkově dezorientovaná.

Operační důstojník MP Zlín proto na místo přivolal zdravotnickou záchrannou službu, která indisponovanou seniorku převezla k dalšímu vyšetření do krajské nemocnice.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient