Seniorka špatně vystoupila z vlaku, strážníci jí naštěstí pomohli

Velmi nebezpečná situace vznikla na železniční trati u Pernerovy ulice dne 8.4.2018 v 20.50 hod. Zastavení vlaku na červený signál chybně vyhodnotila seniorka (nar. 1925) z Pardubic a v domnění, že je již ve stanici, z něj vystoupila do kolejiště.

Vzhledem k tomu, že trať je zde oplocena, se z místa nikam nedostala, proto začala volat o pomoc. Strážníkům, kteří se obratem dostavili na místo, se s obtížemi nakonec podařilo paní z kolejí vysvobodit bez újmy na zdraví, odvézt ji na nádraží a posadit do správného vlaku. Jak se podobná situace bude řešit v budoucnu, až zde místo plotu bude betonová zeď, není zatím známo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.