Seniorka sjela s autem do rybníka, zachránila ji posádka projíždějícího auta

Nedělní slunečné a na duben velmi teplé počasí vybízelo některé nedočkavce ke koupání, někdo osvěžení vyhledal v rodinném bazénu, jiní přímo v přírodě. Seniorka projíždějící s osobním automobilem podél Divoké Orlice na Žambersku určitě nechtěla do řeky i s dopravním prostředkem.

Šestasedmdesátiletá řidička havarovala včera v odpoledních hodinách na silnici mezi obcemi Záchlumí a Litice nad Orlicí, a s autem značky Peugeot 106 skončila na střeše v korytě řeky. Řidička zřejmě najela na nezpevněnou štěrkovou krajnici, poté strhla řízení a přes střed komunikace přejela do protisměru, odkud sjela mimo komunikaci do řeky. Při tomto manévru došlo k převrácení vozu na střechu. Tento stav je velmi nebezpečný a paní měla velké štěstí, že jí pomohla osádka právě projíždějícího auta. Zachraňující osoby přivolaly na místo zraněné ženě rychlou záchrannou službu, která ji převezla do nemocnice s následnou hospitalizací. Ještě před transportem u ní policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. U vozidla pro závady způsobené havárií bylo zadrženo osvědčení o jeho registraci. Škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.