Search
Close this search box.

Seniorka si přihnula likéru a vyrazila autem pro kamarádku, chytili ji policisté

Policisté včera kolem deváté hodiny ráno projížděli Zlínem, a i když bylo cílem jejich cesty město vzdálené několik desítek kilometrů, upoutala jejich pozornost řidička terénního vozidla, která před nimi křižovala cestu zprava doleva. Záhy zastavila na parkovišti. Policisté zaparkovali vedle ní, aby se přesvědčili, zda nemá zdravotní problémy.

Uviděli, že z vozidla vystoupila seniorka. Překvapením však pro ně bylo, že netrpěla zdravotní indispozicí, naopak, z jejího dechu ucítili alkoholový odér. Dechová zkouška jejich podezření potvrdila. Displej přístroje ukázal hodnotu 1,02 promile alkoholu.

Osmasedmdesátiletá žena přiznala, že než odjela z domu, napila se bylinného alkoholického likéru. Protože pila přímo z lahve, nedokázala určit přesně vypité množství. Její velkou starostí však bylo, zda může vyzvednout kamarádku, pro kterou původně autem vyrazila. Namísto toho jí policisté zadrželi řidičské oprávnění a další jízdu jí zakázali.

Případnou trestněprávní kvalifikaci určí až rozbor krve.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient