Senioři v Litoměřicích ztvárnili Shakespearovy hry

(Aktualizováno před )

V duchu Shakespearovských her se neslo včerejší zábavné dopoledne v Domově U Trati v Litoměřicích. Konala se zde tradiční Velká zahradní slavnost. Tématem té letošní byl „Shakespeare mezi námi“.

„Senioři si společně s pečovatelkami nacvičili celkem pět her známého dramatika. Během půl roku sbírali informace a vyráběli kostýmy a rekvizity,“ popsala přípravy aktivizační pracovnice Domova U Trati Melánie Vyskočilová. Hosté tak mohli zhlédnout originálně pojaté veselohry Jak se vám líbí, Zkrocení zlé ženy a tragédie, mezi kterými nechyběla ani nejznámější, Romeo a Julie, dále Antonius a Kleopatra a Othelo.

V úvodu programu přivítal přítomné starosta Ladislav Chlupáč, který předal řediteli Domova U Trati Karlu Reissmüllerovi knihy do místní knihovny. Zábavná vystoupení byla prolnuta písničkami od Vladimíra Pecháčka. Na zahradní slavnost byli pozváni nejen zástupci Městského úřadu Litoměřice a ředitelství Centra sociální pomoci(CSP) Litoměřice, pod které Domov U Trati spadá, ale také klienti zařízení v rámci CSP, jako například Domov důchodců Libochovice a Milešov či Domov Na Svobodě Čížkovice.

Obyvatelé Domova U Trati mají možnost výběru z celé škály služeb a zájmových a kulturních činností. Nabídky domova jsou více než lákavé. „Senioři, kteří se k nám chtějí přihlásit, se nejdříve spojí se sociální pracovnicí Karolínou Stehlíkovou. Ta jim předá prvotní instrukce, jestli věkem, případně nemocí, spadají pod naše zařízení,“ vysvětlil Karel Reissmüller. Domov U Trati má kapacitu 90 míst a přijímá klienty nad 65 let.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz