Search
Close this search box.

Senioři trsali v Prachaticích

Organizátoři letošního seniorského bálu město Prachatice a SeniorPoint Prachatice zvolili dobrý program s dechovou kapelou Šumavanka, nevidomým zpěvákem Radkem Žaludem a mažoretkami Minima z Husince.
Bál měl být dárkem pro všechny seniory ve městě. A byl. Kdo přišel, tak si jej užil. Přítomni byli také hosté poslanec Jan Bauer, starosta Martin Malý, místostarosta Jan Klimeš, radní Hana Mrázová, zastupitelka Hana Bolková a předseda Rady seniorů města Prachatice Miroslav Bojanovský.

Tým několika málo lidí (8), kteří spolupracují již několik let na organizování podobných aktivit, nejen pro seniory, letos vsadili nejen na přitažlivý program, ale i skvělou přípravu akce. Na stolech byly pro seniory rovnou připraveny hrníčky s podšálky a kávou, od sponzorů, zajímavě složené ubrousky, pak také koláčky. Nechyběla podzimní výzdoba. U vstupu všichni obdrželi „výhru“, dárky. Jak dechová hudba, tak muzikálové i populární písně, zpěv nejen muzikantů a zpěváků, ale také účastníků, se linuly celým večerem. Ve dvou vstupech devadesátiletá, nejstarší žena bálu získala i z Ignaliny dovezené tradiční pečivo od Hany Mrázové, jedna vylosovaná žena pak hrnec na vaření rýže. Starosta města také pogratuloval Miroslavu Bojanovskému k získání Čestného titulu Senior roku 2018 a květinu předal Zdeně Hrůzové, jako zástupci největší seniorské organizace. Měli oba velkou radost, stejně tak jako první taneční sóla, ve kterých k tanci vyzvali starosta města Martin Malý, poslanec Jan Bauer, ředitel společnosti KreBul Zdeněk Krejsa a vedoucí SeniorPointu Jiří Gabriel Kučera přítomné ženy seniorky. Marie Šímová a Jarmila Šímová, nevidomé sestry si zazpívaly s Šumavankou a vyzpívaly si jejich CD a velké uspokojení. Bonusem byl také rozvoz SeniorTaxíkem Maxíkem lidí po skončení bálu, zapůjčeném od Pečovatelské služby Prachatice.

Věříme, že tradice předávání „žezla“ další organizaci, která udělá něco i pro druhé – seniorský bál, bude dodržena a do konce roku se nám přihlásí ten, který chce udělat také něco pro druhé. (5 let organizovalo zcela město Prachatice s dobrovolníky, jeden rok organizace Senioři ČR a v letošním roce opět Město Prachatice a SeniorPoint Prachatice, pod společností KreBul o.p.s.).

Děkujeme všem, kteří nejen organizovali, ale také se spolupodíleli na akci, KIS Prachatice, Kavárna Nebe, Pekařství Cais, Město Prachatice, senátor Tomáš Jirsa, poslanec Jan Bauer, Rada města Prachatice, KreBul o.p.s. … a dalším drobným dárcům.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient