Search
Close this search box.

Senioři si zahráli a zazpívali v základní umělecké škole ve Frenštátu

Minulý pátek, 9. 11. 2018, nabídla nevšední zážitek frenštátským seniorům místní základní umělecká škola. V dopoledních hodinách mohli uplatnit své umělecké nadání, vyzkoušet hru na hudební nástroje, zatančit si, něco nakreslit nebo si jen jednoduše prohlédnout prostory školy. Pestré aktivity si pro ně nachystali studenti i učitelé tanečního, výtvarného a hudebního oboru ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm.

„Například žáci tanečního oboru předvedli seniorům různé taneční techniky, někteří žáci seniorům zazpívali nebo zahráli na akordeón, klavír, dechový nástroj. Sami senioři si s dětmi zatancovali i zazpívali,“ uvedla Jana Prášková, vedoucí odboru sociální věcí MěÚ Frenštát pod Radhoštěm, který tuto akci pro frenštátské seniory spolu se základní uměleckou školou zorganizoval v rámci bloku letošních podzimních kulturních, sportovních, vzdělávacích a společenských akcí u příležitosti Mezinárodního dne seniorů.

Také různé výtvarné techniky si mohli zájemci vyzkoušet a svá výtvarná díla si odnést domů. „Chtěli bychom poděkovat za přípravu všem žákům i učitelům základní umělecké školy, atmosféra byla výborná. Do budoucna bychom rádi v tomto projektu pokračovali a případně jej rozšířili třeba o vzdělávací část nebo přidali koncert,“ uzavřela vedoucí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient