Search
Close this search box.

Senioři se sešli při dalším kulturně společenském dni

Zhruba dvě desítky hostů ze spřátelených domovů z Humpolce a Proseče Obořiště uvítali v úterý 12. června v Domově pro seniory Pelhřimov při tradičním Kulturně společenském dni. Program začal dopoledne mší svatou a poté představili svou činnost obyvatelé jednotlivých zařízení. Pelhřimovští se pochlubili recitací básně „Žitný klas“ a hudebním vystoupením, při kterém předvedli i krásné kroje, klienti z Proseče Obořiště předvedli pohybové vystoupení na známou melodii „Ta naše písnička česká“ a za hosty z Humpolce vystoupil jeden z klientů domova, který přečetl přítomným svou vlastní „Hospodskou povídku“.

Program pak pokračoval poslechem dechové kapely pana Jaroslava Duška, vystoupením dětí z tanečního souboru MAYA a ZUŠ Pelhřimov a společným posezením a popovídáním při dobrém občerstvení. Účastníky kulturně-společenského dne přišli také pozdravit za město Pelhřimov místostarosta Josef Koch, členka rady města Ivana Kociánová, vedoucí odboru sociálních věcí městského úřadu Jana Sládková a vedoucí odboru investičního Josef Koňák.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient