Senior u Klatov předjížděl cyklistku, oba havarovali

Ve čtvrtek 12. dubna tohoto roku okolo 14.15 hodin jel čtyřiaosmdesátiletý řidič z Plánicka s vozidlem Daewoo Matiz po silnici II. třídy číslo 191 od Klatov na Ostřetice. Za osadou Chaloupky, v mírné levotočivé zatáčce, řidič s vozidlem předjížděl cyklistku, která jela na elektrickém jízdním kole. Při předjíždění zachytil pravou částí vozidla s cyklistkou, která následně po střetu vjela do pravého silničního příkopu, kde havarovala.

Řidič po střetu rovněž havaroval v pravém silničním příkopu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění šestašedesátileté cyklistky z Klatov, která byla převezena k dalšímu ošetření do nemocnice v Klatovech.

Dechové zkoušky byly u obou řidičů s negativními výsledky. Odhadnutá hmotná škoda činí 25 tisíc korun.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.