Search
Close this search box.

Senior taxi ve Vyškově odstartuje 3. září

Nasednou u svého bydliště a za jednotný poplatek 20 korun se dostanou třeba na rehabilitaci, k praktickému lékaři nebo na městský úřad. Vyškov zavádí cenově a časově dostupnou přepravu seniorů a lidí se zhoršenou pohyblivostí. Senior taxi odstartuje v pondělí 3. září.

Služba je určená lidem s trvalým pobytem na území města a jeho místních částí, kteří dovršili věk pětašedesáti let. Využít ji mohou také držitelé průkazů ZTP a ZTP/P bez rozlišení věku. Potřebují jediné: vyřídit si průkazku Senior taxi, kterou od začátku srpna vystavuje odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Vyškov (budova B, 3. poschodí). „Registrace a vydání průkazu pro využívání služby je zdarma a záležitost kolegyně na počkání vyřídí na místě. Zájemcům stačí přinést občanský průkaz, fotografii mít s sebou nemusejí, na průkazce nebude,“ upřesnil starosta Vyškova Karel Goldemund.

Odbor vystaví průkazku v úředních hodinách v pondělí a ve středu, není problém se ale dostavit i po předchozí telefonické domluvě (517 301 570). „Senior taxi úspěšně funguje v desítkách jiných měst, jsem rád, že tuto cenově zvýhodněnou dopravu seniorů budeme mít nově také ve Vyškově. Naším cílem je usnadnit seniorům či lidem s handicapem cesty za lékařem, do nemocnice, na hřbitov nebo na úřady, krokem jim rozšiřujeme možnosti dopravy,“ poznamenal starosta města.

Senior taxi bude k dispozici každý všední den od 6.30 do 14.30 hodin. Jízdu za poplatek 20 korun si budou lidé telefonicky objednávat. Zřízeno už je tak telefonní číslo, které bude přesměrováno na provozovatele. Ten bude objednávky zadávat do systému.

Telefonní číslo na Senior taxi: 777 358 999

Telefonní číslo bude aktivní týden před spuštěním služby, tedy od pondělí 27. srpna. Od tohoto dne je možné, aby si zájemci službu objednávali. Příjem telefonických objednávek bude možný v pracovní dny v době od 6.30 do 18.30 hodin.

Nejvhodnější nabídku na provozování Senior taxi na území města Vyškova podala ostravská firma ROSI LOGISTIC s.r.o., smlouva je uzavřená na dobu určitou do 31. srpna 2021. Zájemci zaplatí za jednu jízdu 20 korun, rozdíl bude hradit město. Přepravovaná osoba může mít s sebou jednočlenný doprovod, který platbu za převoz nehradí. Měsíční evidenci jízd bude městu dopravce předkládat spolu s vyúčtováním služby.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient