Senior Taxi spouští zkušební provoz

Projekt Senior Taxi vstupuje do zkušebního provozu. Smluvní partneři projektu od města Mladá Boleslav tento týden obdrží PDA terminály a v neveřejném zkušebním provozu ověří jejich funkčnost a možnosti elektronické evidence jízd.

Služba Senior Taxi je určena pro občany s trvalým pobytem na území města Mladá Boleslav, kteří dovršili věk 65 let, nebo vlastní průkaz ZTP, či ZTP+P. Službu bude možné využít jen s platnou městskou kartou, jejíž oprávnění budou rozšířena o poskytování služby Senior Taxi. Karta bude mít neomezenou platnost. Pro vyřízení je potřebné předložit občanský průkaz a držitelé průkazu ZTP, ZTP/P také tento průkaz.

Služba bude provozována soukromými provozovateli. Město Mladá Boleslav oslovilo všechny provozovatele individuální osobní přepravy, kteří působí na území města, a v posledním červencovém týdnu probíhaly informační schůzky mezi náměstkyní primátora Zdeňkou Veškrnovou, která je garantem projektu, a zástupci jednotlivých přepravců. Senior Taxi nyní vstupuje do neveřejného zkušebního provozu, pro veřejnost bude provozování zahájeno v průběhu srpna 2018.
Spuštění projektu bude doprovázet informační kampaň s upřesněním podmínek a kontaktů, na kterých bude možno službu objednávat.

Podmínky pro užívání služby Senior taxi Mladá Boleslav
Klient ve vozidle zaplatí pouze smluvní částku 20,- Kč za jednu jízdu v Mladé Boleslavi a v příměstských částech Mladé Boleslavi. Uvedená cena platí pro jednoho klienta. Jedna osoba je v případě potřeby jako doprovod s klientem převážena zdarma, stejně jako příruční zavazadla. Každá jízda je považována za samostatnou jízdu, přičemž jednou jízdou se rozumí cesta tam, cesta zpět je považována za další jízdu. Jízdy se nesmí řetězit.
Každý klient, který poprvé využije tuto službu je povinen podepsat souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely evidence služby Senior Taxi.

Služba bude poskytována pouze na katastrálním území města Mladá Boleslav:
– nepřetržitě – režim 24 hodin/7 dní,
– pouze pro klienty s trvalým pobytem v Mladé Boleslavi,
– platba 20,- Kč za jednu jízdu,
– jedna osoba jako doprovod s klientem zdarma,
– příruční zavazadla zdarma,
– platnost oprávnění Senior Taxi neomezená.

Klient si službu objedná na telefonním čísle dispečinku smluvní partnerské taxislužby. Objednávat se bude telefonicky minimálně jeden den (24 hodin) předem. Pokud bude služba objednávána v den přepravy, provozovatel přepraví klienty dle svého uvážení, např. pokud mu to bude dovolovat volná kapacita.

Klient může být přepraven pouze na určená konkrétní místa ve městě Mladá Boleslav:
– budovy subjektů vykonávajících státní správu a samosprávu,
– zdravotnická zařízení a lékárny,
– pobočky České pošty,
– školy a mateřské školy,
– vlaková nádraží a autobusové nádraží,
– domovy seniorů, domovy s pečovatelskou službou,
– městský bazén,
– hřbitovy,
– dům kultury + ostatní kulturní objekty,
– kluby seniorů, mezigenerační a komunitní centra,
– zařízení poskytovatelů sociálních služeb ve městě Mladá Boleslav
– zařízení církví a náboženských společností registrovaných v České republice.

Klient se smí přepravit pouze z místa svého bydliště na některou z uvedených adres a zpět. Řidič nedoprovází klienta k lékaři, nepomáhá s nákupem apod., v případě potřeby musí mít klient zajištěný doprovod, který tyto činnosti zajistí (příbuzný, pečovatelská služba). Řidič nepřebírá odpovědnost doprovodu klienta.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.