Vyškovské Senior Taxi boduje, občané jsou spokojeni

Paní Anna se nechala jednou odvézt ke Knihovně Karla Dvořáčka, nejčastěji nicméně Senior taxi využívá k cestám na rehabilitaci. Službu si pochvaluje, je spokojená s cenou i s tím, kam všude se dostane. „Navíc řidič je velmi milý a vstřícný. Používám francouzské hole, pomáhá mi nastoupit. Nemůžu si stěžovat,“ pochválila Vyškovanka.

Senior taxi je určené lidem s trvalým pobytem na území města a jeho místních částí. Za čtvrt roku provozu službu kladně hodnotí i vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Jana Martínková. Spolu se svými kolegyněmi vydala přes 660 průkazek Senior taxi. Právě tu potřebují zájemci o službu, kteří dosáhli pětašedesáti let věku nebo jsou držiteli průkazů ZTP a ZTP/P bez rozlišení věku. „Ti všichni naši průkazku potřebují, vyřídíme ji ve třetím poschodí v budově B Městského úřadu Vyškov na počkání. Registrace a vydání průkazu je zdarma, zájemcům stačí přinést občanský průkaz. Zájem o službu je zejména v dopoledních hodinách, hojně ji využívají i lidé z místních částí Vyškova,“ informovala vedoucí Martínková s tím, že rekordem je zatím 18 jízd denně.

Služba odstartovala 3. září, k dispozici je každý pracovní den od 6.30 do 14.30 hodin. Jízdu za jednotný poplatek 20 korun si zájemci telefonicky objednávají, a to den až dva předem včetně případné cesty zpět. „V případě, že je šofér volný, samozřejmě přijede i v daný den. Zájem nás těší, jedno auto je zatím dostačující. Pochopitelně budeme rádi, když se služba ještě víc dostane do povědomí Vyškovanů,“ sdělil místostarosta města Roman Celý s tím, že příjem telefonických objednávek je možný v pracovní dny v době od 6.30 do 18.30 hodin na čísle 777 358 999.

Uživatel služby se dostane k nemocnici, lékařským ordinacím, na rehabilitaci, na úřady, pobočky České pošty, autobusové a vlakové nádraží, do Knihovny Karla Dvořáčka, na Masarykovo náměstí nebo na hřbitovy. Problém není ani s přepravou menších zavazadel.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.