Senecký rybník pouští vodu pro záchranu ryb v Košináři

Správa veřejného statku města Plzně přistoupila ve středu 8. srpna k dočasnému upouštění vody ze Seneckého rybníka, aby zabránila úhynu ryb v blízkém rybníku Košináři.

„Vlivem dlouhodobých vysokých teplot a minimálního přítoku vody kvůli napouštění Seneckého rybníka se zhoršily kyslíkové poměry v Košináři, kde hrozí akutní úhyn rybí obsádky. Senecký rybník je v současné době bez ryb a tedy nehrozí jejich úhyn,“ uvedla Hana Hrdličková ze Správy veřejného statku města Plzně. Doplnila, že doba dočasného upouštění vody ze Seneckého rybníka bude stanovena podle aktuální situace.

Senecký rybník byl v loňském roce odbahněn a poté město vybudovalo zařízení na vodní pólo. Napouštění rybníka probíhá pomalu vlivem suchého počasí, stále zde chybí voda.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak