Search
Close this search box.

Sen se florbalistům rozplynul. Opět nemají z domácího šampionátu medaili

S jasným cílem získat medaili, s tajným přáním dostat se do finále, vstupovali do světového šampionátu v Praze čeští florbalisté. Nevyšlo jedno ani druhé. Čtvrté místo není v žádném případě propadák, ale nevyrovnané výkony zklamáním jsou.

Českým florbalistům se povedlo vyhrát úvodní utkání ve skupině nad Německem 10:5, pak ale přišel šok kvůli porážce s Lotyšskem 3:4. Následovala však docela nečekaná výhra nad Švýcarskem 6:4, vítězství ve skupině a jistá účast ve čtvrtfinále. V něm si naši florbalisté poradili hladce s Dánskem 10:1 a postoupili do semifinále, v kterém se střetli s Finskem. Tento duel byl prestižní především pro finského trenéra Petriho Kettunena, který stojí na střídačce českého týmu. Našim se však tento zápas vůbec nepovedl. Sice dokázali s favoritem dlouho držet krok, v polovině utkání jsme prohrávali jen 0:1, ale pak Finové rozjeli svůj brankostroj a naši nestíhali.

Přesto ještě měli čeští florbalisté šanci získat medaili. Natěšených 16 000 (!) diváků se v 02 aréně těšilo na tradiční souboj posledních let o třetí místo mezi Českem a Švýcarskem. Hra byla vyrovnaná, ale góly dávali Švýcaři. První vstřelili v 9. minutě, další přidali o pět minut později. „Dostali jsme laciné góly po chybách, byla tam zbytečná vyloučení. V útoku jsme nebyli schopní překonat výborného Pascala Meiera,“ podotkl kapitán českého týmu Matěj Jendrišák.
Skvělé publikum však své miláčky dál hnalo do útoku a hráči se jim odvděčili vyrovnáním. Nejdříve se ke konci prvního dějství trefil bekhendovou střelou Rýpar a poté za polovinou utkání využili Češi přečíslení a přesné přihrávky Ondruška na Dóžu.
Nadšenou arénu však půl minuty před koncem druhé třetiny zmrazil Braillard. Švýcaři poté ještě v poslední části přidali jeden gól, na což už nedokázali naši zareagovat.
Ze sedmi duelů o bronz se Švýcarskem tak Češi popáté prohráli.

„Sehráli jsme docela dobrý zápas, bohužel jsme udělali pár chyb, které Švýcarsko potrestalo. Byl to těsný zápas, rozhodovaly detaily. Celé mistrovství mělo excelentní atmosféru. Byl to úžasný zážitek a čest hrát před těmito lidmi. Užili jsme si to, bohužel jsme nedokázali víc než tohle. Je to trochu obrázek celých dvou let. Se Švýcary můžeme jednou vyhrát, pak prohrát, Finsko a Švédsko jsou pořád o kus před námi,“ řekl na závěr Petri Kettunen.

O 3. místo: ČR – Švýcarsko 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Rýpar (Garčar), 34. Ondrušek (Dóža) – 9. Känzig (Hofbauer), 14. vlastní Kisugite, 40. Braillard (Mendelin), 47. Riedi (Braillard). Rozhodčí: Söderman, Glenn Boström (oba Švéd.). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 16 112.
Česko: Souček – Kisugite, Němeček, Garčar, M. Pražan, Veltšmíd, Garčar, Suchánek, J. Bauer – Curney, Jendrišák, D. Šebek – Delong, Dóža, Ondrušek – Marek Beneš, Langer, Rýpar – M. Krbec, Tomašík. Trenéři: Petri Kettunen, Milan Fridrich, Radek Sikora a Akseli.

Severský souboj ve finále přinesl radost Finům, kteří porazili svého věčného soupeře ze Švédska 6:3.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient