Sen se florbalistům rozplynul. Opět nemají z domácího šampionátu medaili

S jasným cílem získat medaili, s tajným přáním dostat se do finále, vstupovali do světového šampionátu v Praze čeští florbalisté. Nevyšlo jedno ani druhé. Čtvrté místo není v žádném případě propadák, ale nevyrovnané výkony zklamáním jsou.

Českým florbalistům se povedlo vyhrát úvodní utkání ve skupině nad Německem 10:5, pak ale přišel šok kvůli porážce s Lotyšskem 3:4. Následovala však docela nečekaná výhra nad Švýcarskem 6:4, vítězství ve skupině a jistá účast ve čtvrtfinále. V něm si naši florbalisté poradili hladce s Dánskem 10:1 a postoupili do semifinále, v kterém se střetli s Finskem. Tento duel byl prestižní především pro finského trenéra Petriho Kettunena, který stojí na střídačce českého týmu. Našim se však tento zápas vůbec nepovedl. Sice dokázali s favoritem dlouho držet krok, v polovině utkání jsme prohrávali jen 0:1, ale pak Finové rozjeli svůj brankostroj a naši nestíhali.

Přesto ještě měli čeští florbalisté šanci získat medaili. Natěšených 16 000 (!) diváků se v 02 aréně těšilo na tradiční souboj posledních let o třetí místo mezi Českem a Švýcarskem. Hra byla vyrovnaná, ale góly dávali Švýcaři. První vstřelili v 9. minutě, další přidali o pět minut později. „Dostali jsme laciné góly po chybách, byla tam zbytečná vyloučení. V útoku jsme nebyli schopní překonat výborného Pascala Meiera,“ podotkl kapitán českého týmu Matěj Jendrišák.
Skvělé publikum však své miláčky dál hnalo do útoku a hráči se jim odvděčili vyrovnáním. Nejdříve se ke konci prvního dějství trefil bekhendovou střelou Rýpar a poté za polovinou utkání využili Češi přečíslení a přesné přihrávky Ondruška na Dóžu.
Nadšenou arénu však půl minuty před koncem druhé třetiny zmrazil Braillard. Švýcaři poté ještě v poslední části přidali jeden gól, na což už nedokázali naši zareagovat.
Ze sedmi duelů o bronz se Švýcarskem tak Češi popáté prohráli.

„Sehráli jsme docela dobrý zápas, bohužel jsme udělali pár chyb, které Švýcarsko potrestalo. Byl to těsný zápas, rozhodovaly detaily. Celé mistrovství mělo excelentní atmosféru. Byl to úžasný zážitek a čest hrát před těmito lidmi. Užili jsme si to, bohužel jsme nedokázali víc než tohle. Je to trochu obrázek celých dvou let. Se Švýcary můžeme jednou vyhrát, pak prohrát, Finsko a Švédsko jsou pořád o kus před námi,“ řekl na závěr Petri Kettunen.

O 3. místo: ČR – Švýcarsko 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Rýpar (Garčar), 34. Ondrušek (Dóža) – 9. Känzig (Hofbauer), 14. vlastní Kisugite, 40. Braillard (Mendelin), 47. Riedi (Braillard). Rozhodčí: Söderman, Glenn Boström (oba Švéd.). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 16 112.
Česko: Souček – Kisugite, Němeček, Garčar, M. Pražan, Veltšmíd, Garčar, Suchánek, J. Bauer – Curney, Jendrišák, D. Šebek – Delong, Dóža, Ondrušek – Marek Beneš, Langer, Rýpar – M. Krbec, Tomašík. Trenéři: Petri Kettunen, Milan Fridrich, Radek Sikora a Akseli.

Severský souboj ve finále přinesl radost Finům, kteří porazili svého věčného soupeře ze Švédska 6:3.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak