Search
Close this search box.

Sen o semifinále se rozplynul, Rožnov v Kopřivnici slavil postup

Celá čtvrtfinálová série mezi Kopřivnicí a Rožnovem gradovala dnes v Kopřivnici pátým zápasem a bylo to strhující utkání se vším všudy. Kopřivnice měla snový úvod, ve kterém šla do tříbrankového vedení. Soupeři se během druhé části podařilo srovnat a v poslední třetině se dostal dokonce do dvoubrankového vedení. Vikingové zmobilizovali síly v závěru, dvěma brankami srovnali stav na 6:6 a poslali zápas do prodloužení. O postupujícím se ovšem rozhodlo až na nájezdy. V nich se za domácí prosadil pouze Kubátko, za Rožnov byli v sérii pěti nájezdů úspěšní Velech a Barabáš. Pro Kopřivnici sezóna končí, do semifinále soutěže postupuje soupeř z Rožnova.

FBC Vikings Kopřivnice x 1. FBK Rožnov p.R. 6:7 pn (3:1, 1:2, 2:3)

Nástup Kopřivnice do utkání byl impozantní. Hned ve 34 vteřině se dostal Kubátko k zakončení a bombou pod horní tyč poslal k jásotu zcela zaplněné sportovní haly Vikingy do vedení. Kopřivnice hrála aktivně, byla nebezpečná a střílela krásné branky. Na 2:0 se do šibenice trefil junior Jahoda, na 3:0 zvyšoval po pěkné kombinaci Opatřil tzv. do prázdné branky. Soupeř ovšem brzy také našel skulinu v obraně a snížil po dorážce Novosada na 3:1.

Ve druhé části Rožnov během pěti minut srovnal na 3:3 a začínalo se od nuly. Hra se naprosto vyrovnala, byl to boj se vším všudy. Ve 33. min. se pustil na výlet obránce Šimíček a umístěnou střelou k tyči opět poslal do vedení domácí.

Třetí část, resp. její začátek, Kopřivnice nezvládla. Rožnovu se podařilo hned v úvodu srovnat a za další tři minuty šel soupeř dokonce do vedení. Ani to nebylo z jeho strany vše. Ve 47. min. zvyšoval Velech již na 4:6 a s postupem Kopřivnických to začalo vypadat bledě. Kopřivnice však bojovala a byla odměněna. Junior Zátopek pohotově snížil a vyrovnání zařídil další z juniorů Fojtů, který nachytal lehkou střelou brankáře Jasného a vyhnal ho na lavičku. Do konce utkání se hra zklidnila a šlo se do prodloužení.

Ani v něm se týmy nehnaly do žádných velkých akcí, ale i přesto oba týmy mohly rozhodnout. Na straně Kopřivnice měl velkou šanci Vávra, na opačné straně zachránil kopřivnický Klinka reflexivním zákrokem stoprocentní šanci Doležela. Když ani dalších 10 minut nastavení nerozhodlo, šlo se na pětici nájezdů.

V nich prokázali hráči Rožnova chladnější hlavu. Za Kopřivnici uspěl pouze Kubátko, Opatřil mířil vedle, Vávra nastřelil tyč, Krestovi rozhodčí pískli vracení míčku a Lichnovský v poslední sérii neuspěl. Za Rožnov se trefil Velech a vítěznou trefu zařídil Barabáš. Rožnovu se podařil dokonalý obrat jak v zápase, tak i v sérii a postupuje dále. Pro Kopřivnici sezóna v Národní lize končí.

„Těžko něco obsáhle popisovat a hodnotit. Byla to vyrovnaná série od prvního zápasu, jak se předpokládalo, se smutnou tečkou pro nás. Kluci bojovali, snažili se, ale nevyšlo to. Chci všem za pěknou sezónu poděkovat a rovněž gratuluji soupeři k postupu.“ dodal po rozhodujícím utkání trenér Kopřivnice Marek Jehlár.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient