Search
Close this search box.

Semily zvou na oslavu 200 let narození Dr. F. L. Riegra

U příležitosti připomenutí jubilea významného semilského rodáka Dr. F. L. Riegra se v Semilech uskuteční Den oslav věnovaný 200. výročí jeho narození a 115. výročí úmrtí. V rámci bohatého programu, který proběhne na Riegrově náměstí v Semilech a v Muzeu a Pojizerské galerii Semily se můžeme těšit na vystoupení dětského a pěveckého mládežnického sboru Jizerka, na komponované pásmo studentů waldorfského lycea, přednášku, ale i výstavu věnovanou osobnosti Dr. F. L. Riegra.

Program Dne oslav 200 let od narození Dr. F. L. Riegra a připomínku 115. let od jeho úmrtí zahájí v pátek 7. prosince na Riegrově náměstí u pomníku Dr. F. L. Riegra vystoupení dětského a mládežnického pěveckého sboru Jizerka. Součástí programu bude i slavnostní uložení nové pamětní schránky do paty pomníku rodáka. Odpolední program pak bude patřit Riegrovským zastavením – komponovanému pásmu studentů waldorfského lycea s názvem „Až chlapečku zavřeš víčka“.

V Muzeu a Pojizerské galerii Semily následně proběhne přednáška Roberta R. Novotného „Ze semilského mlýna až do Panské sněmovny“ a vystoupení pěveckého sboru Jizeran poté zahájí vernisáž výstavy „František Ladislav Riegr – největší semilský rodák.

Oslavy významných výročí semilského rodáka se uskuteční pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient