Semily zvou na oslavu 200 let narození Dr. F. L. Riegra

(Aktualizováno před )

U příležitosti připomenutí jubilea významného semilského rodáka Dr. F. L. Riegra se v Semilech uskuteční Den oslav věnovaný 200. výročí jeho narození a 115. výročí úmrtí. V rámci bohatého programu, který proběhne na Riegrově náměstí v Semilech a v Muzeu a Pojizerské galerii Semily se můžeme těšit na vystoupení dětského a pěveckého mládežnického sboru Jizerka, na komponované pásmo studentů waldorfského lycea, přednášku, ale i výstavu věnovanou osobnosti Dr. F. L. Riegra.

Program Dne oslav 200 let od narození Dr. F. L. Riegra a připomínku 115. let od jeho úmrtí zahájí v pátek 7. prosince na Riegrově náměstí u pomníku Dr. F. L. Riegra vystoupení dětského a mládežnického pěveckého sboru Jizerka. Součástí programu bude i slavnostní uložení nové pamětní schránky do paty pomníku rodáka. Odpolední program pak bude patřit Riegrovským zastavením – komponovanému pásmu studentů waldorfského lycea s názvem “Až chlapečku zavřeš víčka”.

V Muzeu a Pojizerské galerii Semily následně proběhne přednáška Roberta R. Novotného “Ze semilského mlýna až do Panské sněmovny” a vystoupení pěveckého sboru Jizeran poté zahájí vernisáž výstavy “František Ladislav Riegr – největší semilský rodák.

Oslavy významných výročí semilského rodáka se uskuteční pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz