Search
Close this search box.

Semily vyhrály v soutěži Zlatý erb v kategorii Nejlepší webová stránka města

Vítězové krajského kola soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí České republiky převzali 15. března 2018 ceny v prostorách Krajského úřadu Libereckého kraje. Nejvyšší ocenění v kategorii nejlepší webové stránky města získalo město Semily. Vítězové jednotlivých kategorií postupují do celostátního kola, které se bude konat 9. dubna tohoto roku v Hradci Králové.

V kategorii Nejlepší webová stránka města (7 přihlášených) letos zvítězily Semily, v kategorii Nejlepší webová stránka obce (3 přihlášených) zvítězila obec Křižany a v kategorii Nejlepší elektronická služba (2 přihlášení) na prvním místě stanulo město Turnov.

V krajských kolech soutěže hodnotí porota takzvané povinně zveřejňované informace, kvalitu úřední desky podle správního řádu, rozsah zveřejněných informací, názornost ovládání webu, navigaci a přehlednost stránek, výtvarné zpracování i bezbariérovou přístupnost. Vzhledem k tomu, že krajské kolo soutěže Zlatý erb se do Libereckého kraje vrací po šestileté odmlce, hodnotila odborná porota v rámci posuzování také celkový vzhled webových stránek, z nichž mnohé za zmiňované období urazily velký kus cesty.

Bc. Lena Mlejnková, starostka města Semily: „Důležitými aspekty jsou pro nás přehlednost a srozumitelnost. V době, kdy jsme zahlceni informacemi, se město snaží předávat občanům informace co nejefektivněji. Webové stránky jsou tak jedním z nejdůležitějších informačních kanálů. Poděkování patří v první řadě panu Michaelovi Prokešovi za velký kus práce, kterou na tvorbě a spravování webových stránek města odvedl. Informace jsou zde velmi dobře dostupné – od možnosti zjistit přítomnost pracovníků města na pracovišti, přes objednávkový systém až po zveřejněné materiály na jednání zastupitelstva. Děkuji také Libereckému kraji za uspořádání soutěže. Budeme se snažit pokračovat v nastaveném trendu.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient