Search
Close this search box.

Semafor pod viaduktem upozorní řidiče na velkou vodu

Vytvořit bezpečnostní dopravní stopku, která odradí řidiče, aby vjížděli do vyšší hladiny vody pod viaduktem, bylo cílem jednak města Pelhřimova, ale i Ředitelství silnic a dálnic. Z důvodu větší bezpečnosti řidičů došlo k nainstalování nového světelného signalizačního zařízení pod viaduktem, které bude reagovat na umístěné čidlo, jenž je nainstalováno pod mostem. Jedná se o to, že pokud hladina vody stoupne v daném území na nepřijatelnou hladinu, rozsvítí se signalizační zařízení červeně pro veškerou dopravu u podjezdu na ulici Myslotínská a Nádražní na silnici I/34, a dojde tedy k zákazu vjezdu.

Dopravní informativní značka IP22 (Pozor za deště zvýšená hladina vody) byla od samého začátku zamýšlená jako provizorní řešení, než dojde k nainstalování světelného signalizačního zařízení. Podle informací z řad odborné veřejnosti se bohužel stalo, že řidiči značení přehlédli nebo ignorovali a vjeli do vody. Červená na semaforu před vjezdem do zatopeného úseku řidiče zajisté zastaví, jelikož jsou povinni dodržovat dopravní značení a signalizační zařízení jinak porušují dopravní předpisy.

Nad viaduktem vyrostl firemní areál, čímž došlo ke vzniku zpevněných ploch a voda se tak hůře vsakuje do půdy a je tedy zachytávána v záchytných nádržích, které byly vybudovány v rámci výstavby areálu a voda pak postupně odtéká dolů. Po dostavbě areálu to je cca 2 roky nedošlo ke kritické situaci v daném území.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient