Semafor pod viaduktem upozorní řidiče na velkou vodu

Vytvořit bezpečnostní dopravní stopku, která odradí řidiče, aby vjížděli do vyšší hladiny vody pod viaduktem, bylo cílem jednak města Pelhřimova, ale i Ředitelství silnic a dálnic. Z důvodu větší bezpečnosti řidičů došlo k nainstalování nového světelného signalizačního zařízení pod viaduktem, které bude reagovat na umístěné čidlo, jenž je nainstalováno pod mostem. Jedná se o to, že pokud hladina vody stoupne v daném území na nepřijatelnou hladinu, rozsvítí se signalizační zařízení červeně pro veškerou dopravu u podjezdu na ulici Myslotínská a Nádražní na silnici I/34, a dojde tedy k zákazu vjezdu.

Dopravní informativní značka IP22 (Pozor za deště zvýšená hladina vody) byla od samého začátku zamýšlená jako provizorní řešení, než dojde k nainstalování světelného signalizačního zařízení. Podle informací z řad odborné veřejnosti se bohužel stalo, že řidiči značení přehlédli nebo ignorovali a vjeli do vody. Červená na semaforu před vjezdem do zatopeného úseku řidiče zajisté zastaví, jelikož jsou povinni dodržovat dopravní značení a signalizační zařízení jinak porušují dopravní předpisy.

Nad viaduktem vyrostl firemní areál, čímž došlo ke vzniku zpevněných ploch a voda se tak hůře vsakuje do půdy a je tedy zachytávána v záchytných nádržích, které byly vybudovány v rámci výstavby areálu a voda pak postupně odtéká dolů. Po dostavbě areálu to je cca 2 roky nedošlo ke kritické situaci v daném území.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.