Sedminásobný recidivista kradl katalyzátory, měl i zákaz pobytu v teplickém okrese

Za mřížemi skončil 32letý recidivista, kterého policisté podezírají z několika krádeží. Koncem února v rozmezí několika dnů odcizil v Oseku ze tří zaparkovaných vozidel katalyzátory, které vyřezal z výfuků, poškozeným způsobil škodu nejméně dvacet sedm tisíc korun.

Policisté ve spolupráci s kolegy z jiných okresů zjistili, že se krádeží katalyzátorů dopustil v březnu také v Litoměřicích, Roudnici nad Labem a Ústí nad Labem, v těchto třech případech byla škoda vyčíslena na více jak 56 tisíc korun. Právě při posledním pokusu o odcizení katalyzátoru v Ústí nad Labem ho v noci z úterý na středu viděla z okna svědkyně, která zavolala na tísňovou linku. Před přivolanými policisty se dal na útěk, přeskočil plot u rodinného domu, kde se schoval pod auto, ale ani to mu nepomohlo, protože ho policisté našli a zadrželi.

V minulosti sedmkrát odsouzený muž, který má vysloven zákaz pobytu v teplickém okrese, kde se již v minulosti dopouštěl trestné činnosti, byl obviněn z přečinů krádeže, krádeže ve stadiu pokusu a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Poté byl eskortován do věznice, kam ho poslal soudce za jiné krádeže na 14 měsíců, za odcizení několika katalyzátorů si může pobyt za mřížemi prodloužit až o tři roky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak