Search
Close this search box.

Sedminásobný recidivista kradl katalyzátory, měl i zákaz pobytu v teplickém okrese

Za mřížemi skončil 32letý recidivista, kterého policisté podezírají z několika krádeží. Koncem února v rozmezí několika dnů odcizil v Oseku ze tří zaparkovaných vozidel katalyzátory, které vyřezal z výfuků, poškozeným způsobil škodu nejméně dvacet sedm tisíc korun.

Policisté ve spolupráci s kolegy z jiných okresů zjistili, že se krádeží katalyzátorů dopustil v březnu také v Litoměřicích, Roudnici nad Labem a Ústí nad Labem, v těchto třech případech byla škoda vyčíslena na více jak 56 tisíc korun. Právě při posledním pokusu o odcizení katalyzátoru v Ústí nad Labem ho v noci z úterý na středu viděla z okna svědkyně, která zavolala na tísňovou linku. Před přivolanými policisty se dal na útěk, přeskočil plot u rodinného domu, kde se schoval pod auto, ale ani to mu nepomohlo, protože ho policisté našli a zadrželi.

V minulosti sedmkrát odsouzený muž, který má vysloven zákaz pobytu v teplickém okrese, kde se již v minulosti dopouštěl trestné činnosti, byl obviněn z přečinů krádeže, krádeže ve stadiu pokusu a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Poté byl eskortován do věznice, kam ho poslal soudce za jiné krádeže na 14 měsíců, za odcizení několika katalyzátorů si může pobyt za mřížemi prodloužit až o tři roky.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient