Sedm statečných na exligový Hodonín nestačilo

Po čtvrtečním předzápasovém tréninku to vypadalo, že článek o zápasu s Hodonínem bude mít nadpis „Bylo nás pět…“. Trenér Karel Murin totiž stále musí řešit nebývalou vlnu omluvenek z důvodů nemocí, zranění a fotbalových povinností, a tak už si vlastně všichni v klubu přejeme, aby už byl konec sezóny. Nicméně do Hodonína jsme jet museli a rozhodně jsme nechtěli dopadnout jako Havlíčkův Brod, který v minulém kole dojel ve čtyřech hráčích do Ostravy a na VŠB prohrál 0:49. Trenér Murin tedy vyhlásil krizový scénář, do hráčského dresu šel druhý z gólmanů Pavel Myška a k zápasu musel i Prokop Vantuch, který před pár měsíci pověsil futsalky na hřebík a přešel v klubu do funkcionářské pozice. Tak tedy i s brankářem sedm statečných…

Favorit byl před utkáním jasný – exligové Tango Hodonín má ambice se rychle vrátit do první ligy a v boji o postup si nemohlo dovolit ztrátu. Baníkovci naopak vzhledem k sestavě neměli vůbec co ztratit a chtěli bojovat do posledního dechu – s logem Baníku na hrudi to ani jinak nejde! A možná právě to jim v utkání pomohlo, podali bojovný a zodpovědný defenzivní výkon, který navíc ozdobili třemi vstřelenými brankami a domácím zápas vůbec neulehčili.

Tango od začátku utkání kontrolovalo míč a ve čtvrté minutě šlo po chybě v rozehrávce Baníku do vedení. O pět minut později však bylo k překvapení ztichlé hodonínské haly vyrovnáno zásluhou kapitána Marka Maleňáka, který po přihrávce Davida Poláška utekl do brejku a chladnokrevně zakončil mezi nohama brankáře. Následně si domácí pomohli dvěma standardními situacemi – do vedení 2:1 šli z penalty odpískané za ruku bránícího hráče a v 18. minutě zvýšili na 3:1 po dobře rozehraném rohovém kopu. V poslední minutě první půle si pak zopakovali spolupráci Polášek s Maleňákem a druhý jmenovaný svou druhou brankou v utkání opět zaskočil hodonínský tým. Domácí však jen o pár vteřin později stihli opět odskočit na rozdíl dvou branek a do šaten tak mohli odcházet klidnější.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první. Hráči Tanga drželi míč a hledali cestu mezi poctivě bránícími Baníkovci k jejich brance. To se jim také dvakrát povedlo, ve 25. minutě zvýšili na 6:2 a rozhodli tak o osudu utkání. Nic na tom nezměnila ani branka Prokopa Vantucha z 28. minuty, který po prostrčení Libora Stebela obešel brankáře a snížil na 3:6 z pohledu Baníku. V dalším průběhu zápasu už totiž další gól nepadl, a tak si domácí Tango připsalo důležité tři body v boji o postup. Baníkovci odjížděli z Hodonína se smíšenými pocity. Ostudu rozhodně neudělali, uhráli možná až překvapivě dobrý výsledek, se kterým (stejně jako s hrou) mohli být spokojeni, ale mít radost z prohry? To neumíme…