Search
Close this search box.

Šedesátiletý řidič náklaďáku zabil na Písecku čtyři lidi

Dnes po patnácté hodině došlo u Drhovle na Písecku k velmi tragické nehodě. Na silnici I/4 se srazilo nákladní auto s osobním. „Srazily se osobní vůz Škoda Octavia a nákladní automobil Iveco. Ve škodovce zemřeli čtyři dospělí,“ upřesnila mluvčí hasičů Vendula Matějů.
Podle vyšetřování to vypadá na chybu šedesátiletého řidiče náklaďáku, který pravděpodobně nedal přednost protijedoucímu osobnímu autu a bočně do něj narazil.
„Po příjezdu záchranářů byli v osobním voze dvě ženy a muž bez známek života. Další ženu s mnohačetnými zraněními se podařilo vyprostit, ale během pár okamžiků se její stav zhoršil a přes veškerou pomoc také ona zemřela,“ uvedla pro ČTK mluvčí záchranářů Petra Kafková.
Nikdo další nebyl při nehodě zraněn.
Silnice bude kvůli vyšetřování až do večerních hodin uzavřená.

Podobně tragická nehoda se stala v úterý v Hořicích na Českokrumlovsku. Zde to byl naopak osobní vůz, který nedal při výjezdu z vedlejší silnice přednost kamionu, který jel po hlavní. Při srážce zemřeli tři lidé. Dvě ženy ve věku sedmnáct a třiadvacet let zahynuly na místě, devatenáctiletý mladík podlehl v nemocnici vážným zraněním.

Od začátku roku už na jihočeských silnicích zemřelo 59 osob.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient