Šedesátiletý řidič náklaďáku zabil na Písecku čtyři lidi

Dnes po patnácté hodině došlo u Drhovle na Písecku k velmi tragické nehodě. Na silnici I/4 se srazilo nákladní auto s osobním. „Srazily se osobní vůz Škoda Octavia a nákladní automobil Iveco. Ve škodovce zemřeli čtyři dospělí,“ upřesnila mluvčí hasičů Vendula Matějů.
Podle vyšetřování to vypadá na chybu šedesátiletého řidiče náklaďáku, který pravděpodobně nedal přednost protijedoucímu osobnímu autu a bočně do něj narazil.
„Po příjezdu záchranářů byli v osobním voze dvě ženy a muž bez známek života. Další ženu s mnohačetnými zraněními se podařilo vyprostit, ale během pár okamžiků se její stav zhoršil a přes veškerou pomoc také ona zemřela,“ uvedla pro ČTK mluvčí záchranářů Petra Kafková.
Nikdo další nebyl při nehodě zraněn.
Silnice bude kvůli vyšetřování až do večerních hodin uzavřená.

Podobně tragická nehoda se stala v úterý v Hořicích na Českokrumlovsku. Zde to byl naopak osobní vůz, který nedal při výjezdu z vedlejší silnice přednost kamionu, který jel po hlavní. Při srážce zemřeli tři lidé. Dvě ženy ve věku sedmnáct a třiadvacet let zahynuly na místě, devatenáctiletý mladík podlehl v nemocnici vážným zraněním.

Od začátku roku už na jihočeských silnicích zemřelo 59 osob.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak