Sdružení Tulipan nově působí i v Jablonci nad Nisou

Sdružení Tulipan, které se zabývá propojením světa zdravých a duševně či tělesně nemocných lidí, otevřelo svou regionální kancelář i v Jablonci nad Nisou. „Naším cílem je zaměstnávat či zprostředkovávat zaměstnání zdravotně znevýhodněných lidí, kteří by s ohledem na svůj handicap neměli šanci se na volném trhu práce uplatnit,“ říká Zora Machartová, ředitelka Tulipanu.

Sdružení provozuje chráněnou dílnu, kde lidi s handicapem zaměstnává, ale také úspěšně zprostředkovává práci jinde. „Důležité je poskytnout zaměstnavateli, který se rozhodne znevýhodněného člověka zaměstnat, odbornou podporu a pomoc,“ vysvětluje Machartová a dodává, že v oblasti zaměstnávání postižených lidí má Tulipan 75% úspěšnost.

Nyní se liberecké sdružení vydává nabízet své služby i do Jablonce. „Aktivitu sdružení v Jablonci vítám, práce s lidmi, kteří jsou díky svému zdravotnímu postižení, sociálně či ekonomicky znevýhodněni, je potřeba. Tulipan ukazuje těmto lidem, že mohou pracovat, být ekonomicky nezávislí a že mohou v mantinelech svého handicapu vést plnohodnotný život. Sdružení pracuje zejména s lidmi duševně nemocnými a v dnešní hektické době může psychická nemoc potkat kohokoli z nás. Je dobré vědět, že existuje podpora a pomoc,“ zamýšlí se primátor Petr Beitl. Jablonec nad Nisou má dobře nastavený systém komunitního plánování a díky pravidelným schůzkám zapojených organizací také dobrý přehled o situaci a potřebách v různých sociálních oblastech. Sdružení Tulipan zatím není součástí jabloneckého komunitního plánu, nicméně už probíhají jednání o možnostech vzájemného informování a formách spolupráce.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.