Šaty pro baculky – jaké vybrat a s čím nosit?

Stylové šaty jsou základem šatníku bez ohledu na typ postavy. Správné šaty mohou podtrhnout vaši krásu a ženskost. Hlavní je najít správný styl, optimální délku a střih. V letošním roce mají plné ženy velkou svobodu volby, prakticky neexistují žádné zákazy, můžete experimentovat s různými možnostmi.

Vlastnosti stylů šatů pro ženy s břichem 

Hlavní podmínkou úspěšného výběru šatů je vhodný střih. Není snadné najít správný střih, který vám stoprocentně vyhovuje, protože každý má jinou postavu. Vždy však existuje řešení. 

Základní pravidla: 

 1. Vezměte si šaty přesně dané velikosti, nekupujte si model menší velikosti nebo o velikost větší. V prvním případě vás model neudělá štíhlejšími. Naopak zdůrazní úplnost, zpevní a vytvoří záhyby tam, kde dříve nebyly. Druhá mikina nebude stylový over-size, jak jste možná doufali, ale obyčejná mikina s kapucí. 
 2. Všichni chceme skrýt nedostatky a často zapomínáme zdůraznit přednosti. V důsledku toho z toho nevzejde nic dobrého, šaty budou stále špatně padnout. Nejdříve byste tedy měli najít přednosti své postavy a naučit se je zdůraznit. Výhody má každá postava, takže nebuďte skromní a neříkejte, že jste jedna velká vada. 
 3. Odstraňte těsnost. Nejhorší, co pro sebe můžete udělat, je vybrat si přiléhavé jersey šaty nebo jiné elastické látky. Vypasování dnes obecně vyšlo z módy, takže tuto techniku nepoužívejte, ani když máte skvělou postavu. A i když máte nadváhu, fit nikdy nikomu nesvědčil.
 4. Neměli byste však zacházet ani do opačného extrému. Beztvaré šaty neskryjí vady, naopak, udělají postavu ještě více zatíženou, masivní, jako kupka sena. Volte polopřiléhavé siluety, takové šaty jsou ideální volbou pro plnoštíhlou postavu. Toto doporučení se mnoha lidem nezdá samozřejmé, je však velmi důležité. 
 5. Důležitým aspektem je volba délky šatů. Nejuniverzálnějším řešením je midi. Taková délka je vhodná jak do kanceláře, tak do běžného života a do společenských šatů. V letošní sezóně nabízí mnoho návrhářů nadměrné šaty v délce ke kolenům. Pokud se v této délce cítíte jistě, můžete zvolit tuto možnost. Co se týče maxi, tato délka bude vždy aktuální, ale dlouhé šaty nesluší každému. Pro krátkou postavu je třeba vybírat maxi šaty velmi opatrně, chyby povedou k tomu, že postava bude vypadat zakrněle.

Stylové barvy a potisky pro nadměrné velikosti šatů

Módní domy doporučují ženám plus-size opustit tmavé tóny a používat světlé a pastelové barvy:

 • béžová a růžová, což je pravděpodobně nejoblíbenější barva šatů https://shopsy.cz/damske-saty i svrchního oblečení; 
 • všechny odstíny modré, od nenápadné šedé až po výrazné a svěží odstíny; 
 • žluté šaty jsou něco, co nám v zimě tolik chybí;
 • irská zelená je svěží odstín čerstvé jetelové trávy s jemným namodralým nádechem; 
 • fuchsiová je opět na vrcholu módního žebříčku;
 • teplé, poměrně světlé odstíny hnědé;
 • zelenomodré odstíny akvamarínu.

Jak vidíte, výběr je poměrně široký. Co se týče potisků, jsou na vrcholu módy: 

 • loga a nápisy; 
 • všechny druhy geometrie, od klasických pruhů až po složité varianty s 3D efektem; 
 • květinové motivy v akvarelu; 
 • zvířecí potisky. 

Obézní ženy mohou používat všechny módní barvy a potisky, ale opatrněji. Například šaty s hadím vzorem ve velikosti 56 nejsou tou nejlepší volbou, ale jednotlivé detaily šatů s takovým potiskem lze skvěle zvýraznit tam, kde je to výhodné.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.